reklama

Google One dostává rozšířené zálohování Androidu

Google One dostává rozšířené zálohování Androidu
2019-09-13T12:15:25+02:00
• 13. 9. 2019
5

Systém Android se službami od Googlu již v základu obsahuje funkce na zálohování dat. Díky tomu je jednodušší nastavit nové zařízení ze zálohy. Nedochází ale k zálohování všeho, jen některých dat. Nyní jsme se ale dočkali rozšířeného zálohování v rámci Google One.

Google One a zálohování

Google One je placená verze cloudového úložiště od této společnosti. Hlavní lákadlem je větší prostor, ten začíná na 100 GB. K dispozici je i aplikace Google One pro Android, která toho zatím moc neuměla, ale s novou aktualizací získává rozšířené zálohování.

V rámci možností se nabízí zálohování dat, multimediálních zpráv, fotek a videí. Právě poslední položka může být matoucí, jelikož toto nabízí například Google Fotky. U Google One ale dochází k zálohování toho, co je konkrétně v zařízení a v plné velikosti.

Součástí je samozřejmě možnost obnovení těchto dat. Takže v případě nastavování nového zařízení, může uživatel v aplikaci Google One jednoduše kliknout na obnovení. Následně dojde ke stažení všeho, co bylo zálohování, a to i fotek a videí v plné velikosti. V rámci nastavení je zde i možnost zálohy na mobilních datech.

logo-app Google One Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Richard Fabián

16. 9. 2019, 9:22

Proč Google nezapracuje na kompletní záloze aplikací včetně dat? Záloze nastavení telefonu? A prakticky celému mechanismu zálohování androidu?

předpokládám, že záloha dat zařízení je pořád jenom hloupý seznam nainstalovaných aplikací, bez jejich metadat, co? To je vcelku na dvě věci, taková záloha….

Android aplikace

Fotky – nenadělá mi to bordel v albech?

Přemysl Vaculík

VIP 14. 9. 2019, 9:55

Zatím to spíš funguje jako přímo záloha. Není to v běžných souborech.

Lucie Budínová

13. 9. 2019, 17:35

Super. Ale nějak nenacházím v aplikaci to obnovení dat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim