reklama

Google by mohl koupit společnost Fitbit spekulace

Google by mohl koupit společnost Fitbit [spekulace]
2019-09-22T08:20:41+02:00
• 21. 9. 2019

Společnost Fitbit patří mezi důležité hráče na současném trhu s nositelnou elektronikou, kam spadají chytré hodinky a fitness náramky. Konkurence je ale silná v obou kategoriích. U hodinek jsou hlavními rivaly firmy jako Samsung a Apple, u náramků pak dominuje Xiaomi a jiní výrobci, kteří umí nabídnout levné zařízení s dostatečnými funkcemi. Nyní se ale začíná spekulovat, že by se společnost mohla dostat do existenčních problémů, což by mohlo vést k prodeji celé firmy.

Fitbit bude na prodej?

Společnost Fitbit na základě odhadů příjmů na rok 2019 začíná zvažovat strategické kroky, které by mohly vyřešit komplikace. Mělo by dojít ke snížení příjmů kvůli špatným prodejům u Versa Lite. Dle zdroje, který nechce být jmenován, společnost navázala spolupráci s investiční bankou Qatalyst Partners, jejíž úkolem je zřejmě prozkoumání možností odkupu firmy Fitbit.

Fitbit Versa 2 jsou nové chytré hodinky, stojí 199,95 eur

Analýza trvala několik týdnů, přičemž zaznělo i to, že by vhodným kupujícím mohla být společnost Google. Ta ostatně před nějakou dobou investovala právě do chytrých hodinek, když došlo k odkupu výzkumné části výrobce Fossil. V seznamu jsou i další firmy, ale právě Google by mohl být nejzajímavější.

Fitbit

Fitbit není ale jen běžný výrobce na současném trhu. Například nedávno došlo ke spolupráci s vládou v Singapuru, což by mohlo přinést až 1 milion nových uživatelů. Také nesmíme zapomenout na služby, kam například spadá i platební metoda Fitbit Pay.

Odhadovaná hodnota firmy Fitbit je dle současného stavu na trhu kolem 1 miliardy dolarů. Jednalo by se tedy o velkou investici a nalezení kupce nebude jednoduché. Je nutné brát v potaz, že aktuální situace neznamená, že nutné dojde k prodeji celé společnosti Fitbit. Jen se hledají možnosti, ale i tak to může nasvědčovat, že v dohledné době se můžeme dočkat strategických změn.

Zdroje: reuters.com, androidpolice.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim