reklama

Brzy se dočkáme Nokie 7.2

Brzy se dočkáme Nokie 7.2
2019-08-12T11:40:09+02:00
• 12. 8. 2019

Společnost HMD Global v těchto dnech finišuje s pracemi na nové generaci modelu s označením 7.2, která v portfoliu přímo vystřídá loňského zástupce 7.1 z října 2018. Zařízení pod legendární značkou Nokia bude opět zapadat do segmentu střední třídy, kde zřejmě vynikne díky přijatelné prodejní ceně nebo čisté instalaci operačního systému Android v rámci programu Android One. Za posledním únikem informací stojí populární benchmark Geekbench.

Venku do měsíce

Chystaná Nokia 7.2 do nedávna ukrývána pod názvem Daredevil prošla benchmarkem Geekbench, který přináší první klíčové prvky do výpisu základní výbavy. Hardwarová sestava tedy obsahuje 6GB operační paměť RAM nebo osmijádrový procesor (1,84 GHz) od Qualcommu. Nejvíce se spekuluje o Snapdragonu 660 a Snapdragonu 710. První jmenovaný dává o něco větší smysl, vzhledem k nasazení Snapdragonu 636 u Nokie 7.1.

Dnešní výčet uzavírá systém Android v aktuální verzi 9.0 Pie. Předchozí úniky mu připisují 6,2palcový displej s FullHD+ rozlišením, „Waterdrop“ výřez pro přední kamerku, čtečku otisků prstů, 3 500mAh baterii a tři hlavní fotoaparáty, u něhož hlavní snímač od Carl Zeiss získá maximální rozlišení 48 MPx. Do konce tohoto měsíce by mělo dojít k oficiálnímu představení v Čině a následně 6. září jej poprvé ukáží v Evropě během veletrhu IFA v Berlíně.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat