reklama

LG zaznamenalo dvojnásobně větší ztráty a menší prodeje telefonů

LG zaznamenalo dvojnásobně větší ztráty a menší prodeje telefonů
2019-08-07T15:00:55+01:00
• 7. 8. 2019

Nutno podotknout, že společnost LG ještě v dubnu letošního roku sršela optimismem. Vykázala totiž menší provozní ztrátu pro své dlouhodobě působící mobilní divize než v předchozím čtvrtletí. Potají tak trochu i doufala, že jí trn vytáhne model V50 ThinQ s podporou nejnovějších 5G sítí.

LG stále propadá, nepomáhá ani nová strategie

Bohužel pro LG nebyl model V50 ThinQ tak úspěšný, jak původně předpokládala, respektive si přála. Přestože byl tento kousek považován za „spasitele“, nedokázal výrobce dotáhnout k výrazným ziskům. Naopak se společnost opět o schodek propadla, a to na ztrátu ve výši 268 mil. dolarů. To je ve skutečnosti větší propad než ve stejném období loňského roku. 

Mobilní divize LG tak meziročně téměř zdvojnásobila své tříměsíční ztráty, a to navzdory revizi své strategie. Společnost totiž přijala opatření, která měla posílit obchodní strukturu a zlepšit globální konkurenceschopnost. Zajímavé je, že výrobce své problémy „hází“ na trh se smartphony, který prý stagnuje. 

Zároveň ale společnost LG připouští, že k tomuto velkému deficitu přispěly také marketingové výdaje související se zavedením a propagací nových modelů. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim