reklama

Google Go je nově dostupné po celém světě

Google Go je nově dostupné po celém světě
2019-08-20T19:30:26+01:00
• 20. 8. 2019
2

Google měl několik projektů, které měly zvýraznit Android nebo služby. Tím posledním je Android Go, což je speciální verze operačního systému pro mobilní telefony se slabším hardwarem. Sice je takových zařízení na trhu poměrně málo, aspoň v našich končinách, tak jsme se dočkali i speciálně upravených aplikací. Například nedávno byla uvedena aplikace Gallery Go. Dnes jsme se dočkali oznámení, které se týká Google Go.

Google Go

Aplikace Google Go není nijak nová. Ostatně byla k dispozici již s uvedením Androidu Go v roce 2017. Následně došlo k uvolnění aplikace pro indický trh a následně došlo ještě k drobnému rozšíření dostupnosti. Dnes jsme se ale dočkali zpřístupnění pro celý svět, takže kdokoliv si může stáhnout tuto aplikaci.

Mezi její hlavní přednosti patří velikost, jelikož činí pouze 7 MB. Navíc je designovaná na co nejmenší spotřebu dat a energie. Samozřejmě to nese určité ústupky oproti běžné aplikaci Google pro vyhledávání. Na druhou stranu jsou zde funkce jako hlasité předčítání.

Google také zakomponoval funkci Google Lens, takže se nabízí inteligentnější funkce. Níže můžete vidět například rozpoznávání textu, což umožňuje předčítání. Toto rozšíření samozřejmě nabízí další možnosti, vždy záleží na tom, co systém rozpozná, následně nabídne možnosti.

Jak již bylo řečeno, Google Go slouží pro vyhledávání a snaží se šetřit připojení, data a má nabídnout rychlejší uživatelskou zkušenost. Není divu, že je zde trochu odlišný design, například není k dispozici Google Feed hned po spuštění.

Pokud cítíte, že byste potřebovali rychlejší aplikaci pro vyhledávání na svém zařízení, měli byste vyzkoušet Google Go. Stahovat můžete z Obchodu Play.

logo-app Google Go: A lighter, faster way to search Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Super díky

SticklerStickleru

20. 8. 2019, 21:09

Super! už mám staženo cením ten widget s Google Lens atp. :3

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat