Vivo připravuje svůj první 5G telefon

Vivo připravuje svůj první 5G telefon
2019-07-28T09:19:58+02:00
• 29. 7. 2019

Přípravy výrobců na celosvětový rozmach sítě 5. generace jsou v plném proudu a do rozjetého vlaku tentokrát nastupuje společnost Vivo, která pod svojí druhou značkou iQOO poprvé ukáže vlastní řešení telefonu podporující 5G síť. Podle aktuálních informací by měl model dorazit v aktuálním čtvrtletí pod oficiálním názvem iQOO Plus 5G. Zařízení o sobě prozrazuje důležité specifikace včetně doporučené prodejní ceny.

Na maximum

Zveřejněný reklamní plátek mu připisuje nejnovější procesor Snapdragon 855 Plus od Qualcommu, který je pod kapotou osazen osmi jádry běžící maximálně na taktovací frekvenci 2,96 GHz a připojen ke grafickému čipu Adreno 640. Hardwarová sestava pokračuje 8GB operační pamětí RAM nebo interním úložištěm s kapacitou 128 GB. Podpora paměťových microSD karet není prozatím potvrzena.

Výdrž bude řídit baterie o velikosti 4 500 mAh, stejně jako u modelu iQOO Neo. Nastupující 5G technologie si navíc řekne o větší spotřebu energie, tudíž rozhodně přijde vhod podpora rychlého nabíjení (44 W). V oficiálním prodeji má prodejní cena startovat od hranice 654 dolarů (tj. cca 15 030 Kč). Naopak telefon je podstatně levnější než cenovka ve výši 901 dolarů (tj. cca 20 707 Kč) u konkurenčního Mate 20 X 5G od čínského Huaweie.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat