reklama

Samsung Galaxy Watch Active 2 nabídnou dotykovou hranu místo lunety aktualizace

Samsung Galaxy Watch Active 2 nabídnou dotykovou hranu místo lunety [aktualizace]
2019-07-23T19:20:37+01:00
• 23. 7. 2019
1

Aktualizováno 23. 7.

Nový model Samsung Galaxy Watch Active 2 nebude disponovat otočnou lunetou, která se požívá u současné generace pro navigování v systému. Místo toho nová generace bude mít dotykovou stranu, takže přejížděním prstu po hraně se bude moci uživatel navigovat v systému.

Kromě toho se dozvídáme základní specifikace nových připravovaných hodinek. O výkon se postará stejný procesor, tedy Exynos 9110. Ten bude mít k dispozici 768 MB operační paměti a pro data poslouží 4GB úložiště. LTE verze bude mít 1,5 GB RAM. Dále se potvrzují dřívější spekulace, tedy 44mm verze bude mít 1,4palcový displej s rozlišením 360 x 360 pixelů a kapacita baterie bude 340 mAh. 40mm verze nabídne 1,2palcový displej se stejným rozlišením, takže panel bude disponovat vyšší hustotou pixelů. Zde bude k dispozici 247mAh baterie. Hodinky přijdou rovnou s podporou Bluetooth 5.0.

Aktualizováno 14. 7.

Představení nových hodinek od Samsungu se blíží a s tím i četnost úniků. Tentokrát se nabízí pohled na tiskový render růžové verze. Podle dostupných informací nabídne další generace hodinek baterii s kapacitou 237 mAh (Wi-Fi verze), zatímco LTE model 340 mAh. Co se týče displeje, tak v obou případech by se měl nabízet Super AMOLED panel s úhlopříčkou 1,1 palců s rozlišením 360 x 360 pixelů. Mezi hlavní funkce má patřit EKG a detekce pádu, možná se dočkáme i funkce měření tělesného tuku.

Aktualizováno 11. 7.

Již na začátku srpna se dočkáme představení Galaxy Note 10 a zřejmě se zároveň dočkáme uvedení nových chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Již se objevily první fotografie, ale neměli jsme úplnou jistotu, že se jedná skutečně o tyto hodinky. Nyní se objevuje tiskový render, takže podoba je více méně potvrzena.

Aktualizováno 4. 7.

Samsung s největší pravděpodobností představí své nové chytré hodinky Galaxy Watch Active 2 zároveň s top modelem Galaxy Note 10, tedy již 7. srpna. Již jsme se dozvěděli některé informace a dokonce jsou na světě fotografie zachycující Galaxy Watch Active 2. Nyní se ale ukazuje, že hodinky si propůjčí dvě funkce z nejnovějších hodinek od Applu.

Dle dostupných informací získají Galaxy Watch Active 2 v první řadě elektrokardiograf, tedy EKG funkci umožňující monitorování srdečního rytmu. Dá se předpokládat, že i Samsung se bude snažit o schválení od příslušných úřadů, aby hodinky mohly být s touto funkcí používány. Další funkce bude detekce pádu. To by mělo fungovat stejně jako u Apple Watch série 4.

Původní článek 1. 7.

Jihokorejská společnost Samsung uvedla na trh své zbrusu nové chytré hodinky Galaxy Watch Active v únoru letošního roku. Očekávalo se tedy, že o druhé generaci se budeme dozvídat spíše koncem roku, kdy různí analytici budou zveřejňovat své spekulace. Ovšem nyní se zdá, že již víme, jak bude nová generace vypadat. 

Galaxy Watch Active 2 poprvé na uniklých snímcích

Nebudeme-li zveřejněné snímky brát na lehkou váhu, tak již si můžeme udělat velmi dobrou představu o tom, jak by druhá generace Galaxy Active 2 mohla ve skutečnosti vypadat. Dle níže přiložených snímků se zdá, že Samsung plánuje vytvořit o něco minimalističtější hodinky. Důkazem toho jsou velmi tenké rámečky kolem displeje. Nutno podotknout, že i v tomto případě bychom se mohli dočkat kulatého a elegantního zobrazovacího panelu. 

Kromě minimalistických rámečků nás údajně budou čekat hned tři různě barevné varianty. Hodinky by tam měly být dostupné v černé, zlaté a stříbrné barvě. Konstrukce Galaxy Active 2 nabídne dvě tlačítka na jedné straně spolu s mikrofonem, zatímco na opačné straně budou umístěny dva reproduktory. 

Na zadní straně hodinek Samsung implementuje již tradiční snímač tepové frekvence. Hodinky by také měly být k dispozici ve dvou různých velikostech – 44 mm a 40 mm. Zveřejněné snímky také odhalují přítomný kožený řemínek. V tomto případě ale je spíše nepravděpodobné, že by se Samsung rozhodl tento typ řemínku nabídnout již v základním balení. 

Co se harwarových specifikací týká, Galaxy Watch Active 2 nabídnou Wi-Fi a LTE moduly. Díky tomu si budou moci uživatelé vybrat, prostřednictvím které technologie se připojí do sítě.

O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty by se pak měla starat operační paměť s kapacitou 1,5 GB, tedy jako v případě Galaxy Watch Active. K dispozici bude samozřejmě i vnitřní 4GB úložiště pro ukládání soukromých dat. 

Zdroje: androidheadlines.com, sammobile.com, androidheadlines.com, phonearena.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Hošek

12. 7. 2019, 7:07
Android aplikace

Nevim mám třetí od Samsungu, galaxy watch 46mm, a zrušení lunety se mi moc nelíbí, za me se active moc nepovedli..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim