Samsung Galaxy Watch Active 2 nabídnou dotykovou hranu místo lunety aktualizace

Samsung Galaxy Watch Active 2 nabídnou dotykovou hranu místo lunety [aktualizace]
2019-07-23T19:20:37+02:00
• 23. 7. 2019
1

Aktualizováno 23. 7.

Nový model Samsung Galaxy Watch Active 2 nebude disponovat otočnou lunetou, která se požívá u současné generace pro navigování v systému. Místo toho nová generace bude mít dotykovou stranu, takže přejížděním prstu po hraně se bude moci uživatel navigovat v systému.

Kromě toho se dozvídáme základní specifikace nových připravovaných hodinek. O výkon se postará stejný procesor, tedy Exynos 9110. Ten bude mít k dispozici 768 MB operační paměti a pro data poslouží 4GB úložiště. LTE verze bude mít 1,5 GB RAM. Dále se potvrzují dřívější spekulace, tedy 44mm verze bude mít 1,4palcový displej s rozlišením 360 x 360 pixelů a kapacita baterie bude 340 mAh. 40mm verze nabídne 1,2palcový displej se stejným rozlišením, takže panel bude disponovat vyšší hustotou pixelů. Zde bude k dispozici 247mAh baterie. Hodinky přijdou rovnou s podporou Bluetooth 5.0.

Aktualizováno 14. 7.

Představení nových hodinek od Samsungu se blíží a s tím i četnost úniků. Tentokrát se nabízí pohled na tiskový render růžové verze. Podle dostupných informací nabídne další generace hodinek baterii s kapacitou 237 mAh (Wi-Fi verze), zatímco LTE model 340 mAh. Co se týče displeje, tak v obou případech by se měl nabízet Super AMOLED panel s úhlopříčkou 1,1 palců s rozlišením 360 x 360 pixelů. Mezi hlavní funkce má patřit EKG a detekce pádu, možná se dočkáme i funkce měření tělesného tuku.

Aktualizováno 11. 7.

Již na začátku srpna se dočkáme představení Galaxy Note 10 a zřejmě se zároveň dočkáme uvedení nových chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Již se objevily první fotografie, ale neměli jsme úplnou jistotu, že se jedná skutečně o tyto hodinky. Nyní se objevuje tiskový render, takže podoba je více méně potvrzena.

Aktualizováno 4. 7.

Samsung s největší pravděpodobností představí své nové chytré hodinky Galaxy Watch Active 2 zároveň s top modelem Galaxy Note 10, tedy již 7. srpna. Již jsme se dozvěděli některé informace a dokonce jsou na světě fotografie zachycující Galaxy Watch Active 2. Nyní se ale ukazuje, že hodinky si propůjčí dvě funkce z nejnovějších hodinek od Applu.

Dle dostupných informací získají Galaxy Watch Active 2 v první řadě elektrokardiograf, tedy EKG funkci umožňující monitorování srdečního rytmu. Dá se předpokládat, že i Samsung se bude snažit o schválení od příslušných úřadů, aby hodinky mohly být s touto funkcí používány. Další funkce bude detekce pádu. To by mělo fungovat stejně jako u Apple Watch série 4.

Původní článek 1. 7.

Jihokorejská společnost Samsung uvedla na trh své zbrusu nové chytré hodinky Galaxy Watch Active v únoru letošního roku. Očekávalo se tedy, že o druhé generaci se budeme dozvídat spíše koncem roku, kdy různí analytici budou zveřejňovat své spekulace. Ovšem nyní se zdá, že již víme, jak bude nová generace vypadat. 

Galaxy Watch Active 2 poprvé na uniklých snímcích

Nebudeme-li zveřejněné snímky brát na lehkou váhu, tak již si můžeme udělat velmi dobrou představu o tom, jak by druhá generace Galaxy Active 2 mohla ve skutečnosti vypadat. Dle níže přiložených snímků se zdá, že Samsung plánuje vytvořit o něco minimalističtější hodinky. Důkazem toho jsou velmi tenké rámečky kolem displeje. Nutno podotknout, že i v tomto případě bychom se mohli dočkat kulatého a elegantního zobrazovacího panelu. 

Kromě minimalistických rámečků nás údajně budou čekat hned tři různě barevné varianty. Hodinky by tam měly být dostupné v černé, zlaté a stříbrné barvě. Konstrukce Galaxy Active 2 nabídne dvě tlačítka na jedné straně spolu s mikrofonem, zatímco na opačné straně budou umístěny dva reproduktory. 

Na zadní straně hodinek Samsung implementuje již tradiční snímač tepové frekvence. Hodinky by také měly být k dispozici ve dvou různých velikostech – 44 mm a 40 mm. Zveřejněné snímky také odhalují přítomný kožený řemínek. V tomto případě ale je spíše nepravděpodobné, že by se Samsung rozhodl tento typ řemínku nabídnout již v základním balení. 

Co se harwarových specifikací týká, Galaxy Watch Active 2 nabídnou Wi-Fi a LTE moduly. Díky tomu si budou moci uživatelé vybrat, prostřednictvím které technologie se připojí do sítě.

O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty by se pak měla starat operační paměť s kapacitou 1,5 GB, tedy jako v případě Galaxy Watch Active. K dispozici bude samozřejmě i vnitřní 4GB úložiště pro ukládání soukromých dat. 

Zdroje: androidheadlines.com, sammobile.com, androidheadlines.com, phonearena.com, androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Petr Hošek

12. 7. 2019, 7:07

Nevim mám třetí od Samsungu, galaxy watch 46mm, a zrušení lunety se mi moc nelíbí, za me se active moc nepovedli..

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat