Samsung hodinky možná nabídnou měření tělesného tuku

Samsung hodinky možná nabídnou měření tělesného tuku
2019-07-09T12:54:10+02:00
• 10. 7. 2019
1

Chytré hodinky a náramky dnes již běžně měří nejrůznější sportovní výsledky, přičemž je již poměrně běžné, že disponují senzorem srdečního tepu. Nově se do těchto zařízení dostává i technologie EKG, o které se myslelo, že je příliš komplexní na to, než aby byla zakomponována do chytrých hodinek. Sice v tuto chvíli není moc produktů s touto novinkou, ale již brzy se rozšíří. Nyní se ale ukazuje, že Samsung má plány na další technologii, která by mohla napomoci v hlídání zdraví.

Samsung hodinky a měření tuku?

Samsung v tuto chvíli připravuje další generaci svých chytrých hodinek, které nabídnou EKG a také detekci pádu. Díky ale nově udělenému patentu v rámci USPTO (U.S. Patent and Trademark Office) se dozvídáme o nové technologii, která je nazvaná jako BIA (bioelectrical impedance analysis). Jedná se o bioelektrickou analýzu odporu těla, díky čemuž se dá změřit tělesný tuk.

Hodinky jako takové budou muset disponovat speciálním náramkem, který bude mít dvě nezávislé elektrody. Jedna bude na vnitřní straně pro kontakt s tělem. Druhá bude na vnější straně. Té se uživatel bude muset dotýkat druhou rukou. Následně použitím nízkonapěťového střídavého proudu dojde ke sběru dat a hodinky jako takové budou moci analyzovat, kolik je tělesného tuku.

Samotnou patentovou přihlášku podala společnost Samsung již v roce 2015, ale až nyní došlo k udělení patentu. Není tak zcela jasné, kdy a jestli se této novinky dočkáme. Vzhledem k tomu, že trh s nositelnou elektronikou má být na vzestupu, tak je docela možné, že bychom se mohli například příští rok dočkat zařízení od Samsungu, které by mohlo nabídnout měření tuku.

Zdroje: gsmarena.com, patentlymobile.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Michael ŠOUREK

10. 7. 2019, 18:58

To už mi přijde rozumnější chytrá váha.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat