reklama

Instagram omezuje viditelnost počtu „lajků“ aktualizováno

Instagram omezuje viditelnost počtu „lajků“ [aktualizováno]
2019-07-18T16:50:39+02:00
• 18. 7. 2019

Aktualizováno 18. 7.

Před třemi měsíci jsme vás informovali, že Instagram zřejmě začne skrývat počet „lajků“ u příspěvků. Přesněji řečeno, běžní uživatelé tuto hodnotu neuvidí, místo toho zde bude jen pár uživatelů a k tomu slovíčko „ostatní“. Instagram chce takto trochu snížit honbu za co největším číslem. Nyní dochází k rozšíření této funkce do šesti krajin – Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Irsko a Brazílie. Zřejmě v následujících týdnech nebo měsíců dojde k většímu rozšíření.

Původní článek 19. 4.

V poslední době mnoho služeb začalo řešit problematiku kolem „digital wellbeing“. V podstatě se jedná o přístup k tomu, jak trávíme čas nejen na mobilních zařízeních. Například samotný systém Android nabízí stejnojmennou aplikaci, která může napomoci v omezení používání služeb, mobilního telefonu nebo jiných aplikací. Kromě toho například Youtube podporuje možnost omezení sledování videí. Nyní si s touto problematikou pohrává Instagram.

Instagram chce snížit tlak působící na uživatele

Sociální síť Instagram je poměrně jednoduchou službou, ale má své stinné stránky. Uživatelé přispívají krásnými fotkami, které jsou mnohdy upravené, a vytváří někdy nerealistický dojem. Asi ve svém okolí najdete uživatele, kterým více záleží na počtu reakcí u příspěvků než na samotném obsahu. Právě v této rovině Instagram zkoumá možnosti, jak snížit tlak této sociální sítě na uživatele.

Jane Manchun Wong (@wongmjane) objevila první náznaky změn, respektive funkcí, které by mohly být použity pro vylepšení „digital wellbeing“ (digitální pohoda). Instagram si pohrává s možností, kdy u příspěvků nebude zobrazovat počet reakcí (tedy „srdíček“). Místo toho se objeví například pár jmen a pak nic neříkající slovo „další“.

instagram

Nemusíte se bát, že byste neviděli kolik uživatelů zareagovalo na váš příspěvek. Jako autor příspěvku byste měli mít k této informaci přístup. Viditelnost počtu reakcí by byla omezena jen pro fanoušky, nikoliv pro autory.

Instagram se již stihl vyjádřit k této testované možnosti. Dle slov zástupce této sítě by bylo cílem, aby se uživatel zaměřil více na obsah, ne na počet srdíček. Je vidět, že Instagram k celé problematice přistupuje opatrně a začíná testovat drobné změny. Lze očekávat, že podobných úprav bude více, ale v tuto chvíli jen v rámci testování.

Zdroje: 9to5mac.com, techradar.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim