reklama

Android možná zamíří na tlačítkové mobily

Android možná zamíří na tlačítkové mobily
2019-07-19T09:34:08+01:00
• 19. 7. 2019

Arto Nummela, CEO of Nokia-HMD, holds up Nokia 3310 device during presentation ceremony at Mobile World Congress in Barcelona, Spain, February 26, 2017. REUTERS/Paul Hanna

Před nějakou dobou se objevily části zdrojového kódu webového prohlížeče Chrome, které nasvědčovaly, že by se tato aplikace mohla objevit na tlačítkových mobilech. Možná se jednalo o pozůstatek nějakého testu, ale některé zdroje zmiňovaly, že by se mohlo jednat o náznak budoucí speciální verze systému Android. Nyní se na světlo světa dostává první fotografie běžného mobilu se systémem Android od Googlu.

Android pro tlačítkové mobily?

Možná málokdo ví, že systém Android nebyl zprvu určen pro mobilní telefony. Andy Rubin koncipoval tento systém zejména pro chytré foťáky, ale po odkoupení společností Google započal vývoj pro smartphony. První zařízení, které se nikdy nedostalo na trh, se dalo považovat za komunikátor s QWERTY klávesnicí. Došlo k několika změnám vlivem konkurence a následně jsme se dočkali HTC Dream (T-Mobile G1).

Nyní to vypadá, že se Android tak trochu vrátí ke kořenům a zavítá běžný tlačítkový mobil. Dá se tak odhadovat díky uniklé fotografii mobilu, za kterým pravděpodobně stojí HMD Global, výrobce současných mobilů Nokia.

Google již nyní disponuje speciální verzí systému Android Go pro slabší mobily, ale v tomto případě se bude jednat o ještě ochuzenější systém, který jednak bude muset běžet na slabším hardwaru, ale také se bude muset vypořádat s absencí dotykového displeje. Jak je vidět na snímku výše, zřejmě hodně napomůže asistent od Googlu, který již nyní zvládá nastavování mobilu pomocí hlasu. Kromě toho máme k dispozici i snímky obrazovek.

K ovládání bude muset stačit několika směrové tlačítko a pak dvě na přiblížení a oddálení. Je celkem jasné, že se nebude jednat o plnohodnotnou náhradu za Android smartphone, ale do jisté míry by takový mobil mohl dostačovat. Otázkou je, jestli se dočkáme uvedení, když v této oblasti významně působí systém KaiOS, do kterého mimo jiné investoval i sám Google a má pro něj několik aplikací.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat