reklama

Systém KaiOS získává třetí místo na trhu, brzy se dočkáme novinek

Systém KaiOS získává třetí místo na trhu, brzy se dočkáme novinek
2019-06-16T09:59:23+01:00
• 16. 6. 2019

O operačním systému KaiOS jsme v minulosti již několik článků napsali. Ovšem dnešní článek bude trochu zajímavější. KaiOS se totiž stal třetím nejoblíbenějším operačním systémem, který lze na mobilních telefonech spatřit. V současné chvíli tento systém používá více než 100 mil. uživatelů.

KaiOS nabídne zajímavé novinky

Podle některých analytických společností má KaiOS velký potenciál oslovit až jednu miliardu uživatelů. Není se čemu divit. KaiOS je stvořený přímo pro rozvíjějící se trhy, kde se často používají „hloupé“ a levné telefony. Navíc se společnost v průběhu minulého měsíce dočkala zcela nové investice ze strany TCL a Googlu. Například díky Googlu nabízí KaiOS základní sadu aplikací, tj. Vyhledávání, Mapy a YouTube. Ovšem probíhá spolupráce i s Facebookem a Qualcommem

Generální ředitel KaiOS, Sebastien Codeville, poměrně podrobně popsal vizi společnosti na následující roky, přičemž velký důraz bude kladen na optimalizaci výkonu na stávajících zařízeních nižší třídy. Codeville mimo jiné uvedl, že softwaroví inženýři usilovně pracují na přidávání multitaskingu a možnosti v podobě prohlížení záložek. A právě díky těmto novinkám by KaiOS měl nabídnout ještě lepší uživatelský komfort. Telefony navíc bude možné více používat ke kancelářským činnostem. 

Vysoce žádaným prvkem je ale funkce kopírovat / vložit. Skvělou informací je, že společnost na této funkci také pracuje a již brzy bude součástí nového instalačního balíčku. To ale není vše. KaiOS pracuje i na nových projektech týkajících se strojového učení, jejichž cílem bude zlepšit výkon zařízení, pořizování fotografií a bezpečnost. Nové aktualizace se uživatelé dočkají již v průběhu druhé poloviny letošního roku. 

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim