reklama

Xiaomi opět omezuje dostupnost MIUI beta

Xiaomi opět omezuje dostupnost MIUI beta
2019-06-10T11:26:02+02:00
• 10. 6. 2019
2

V dubnu tohoto roku jsme se dočkali oznámení, že Xiaomi omezí dostupnost beta verzí MIUI na základních modelech Redmi. Nyní zde ale máme další úpravu podmínek, která se nebude líbit beta testerům, jelikož dojde k dalšímu omezení a tentokrát tvrdšímu.

MIUI beta jen pro nové mobily

V rámci beta testování se většinou hledají nejrůznější chyby a nedostatky. Zatímco novější mobily nemívají tolik problémů s novějším Androidem s nadstavbou, tak právě na starších se daří objevit poměrně dost chyb, respektive dochází k lepšímu vyladění systému.

Xiaomi chce zrychlovat vývoj své nadstavby, což se nedá zcela dosáhnout, při velkém počtu zařízení. Následné testování je delší a náročnější. Místo vylepšení celého systému beta testování jsme se ale dočkali dalšího omezení. Nové podmínky uvádí, že beta MIUI bude dostupná jen pro novější mobily, které nejsou starší více než 1 rok.

Nové podmínky jsou již platné, konkrétně od 5. června. Pokud tedy máte mobil, který byl uveden před červencem minulého roku, nedostanete novou beta verzi MIUI. Jediný způsob, jak nainstalovat novější betu je manuálně přes fastboot, ale to vyžaduje odemčení bootloaderu. Tato změna se týká pouze beta verze. Nijak se nedotkne stabilní verze MIUI 10.

Zdroj: mysmartprice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Nikolas Fabíni

10. 6. 2019, 14:45

Takže to platí pro Redmi Note 5 že už nedostane novější betu?

Roman Praslička

VIP 10. 6. 2019, 17:01
Android aplikace

ano, ale ta cz/SK by měla být dál, aspoň to tak píšou

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim