reklama

Xiaomi ukončuje podporu bety MIUI pro starší Redmi smartphony

Xiaomi ukončuje podporu bety MIUI pro starší Redmi smartphony
2019-04-06T11:44:32+02:00
• 6. 4. 2019
1

Není to tak dávno, co společnost Xiaomi osamostatnila sérii Redmi pod značku Redmi by Xiaomi. Následně jsme se dočkali uvedení první modelů pod novou značku. V tomto týdnu bylo oznámeno, že Xiaomi ukončuje vydávání beta verze systému MIUI založeném na Androidu, což se dotkne modelů vydaných před rokem 2016.

Konec bety neznamená konec stabilní verze MIUI

Xiaomi patří mezi výrobce s vlastní nadstavbou MIUI, v rámci které udržuje zařízení aktuálnější, přičemž aktualizace je dostupná i pro starší modely. Sice taková zařízení dostanou novou verzi MIUI, ale to ještě neznamená, že by došlo k povýšení Androidu. I tak se snaha cení. V rámci vylepšení podpory pro velké portfólio zařízení bylo nutné ukončit vydávání beta verze pro některé starší modely Redmi, jak tvrdí společnost Xiaomi.

Chce se tak soustředit na novější modely a v podstatě realokovat členy týmu. Konkrétně se tato změna dotkne modelů jako Redmi 4 series, Redmi Note 4 (MediaTek), Redmi 4A, Redmi 3S/3X/3SP, Redmi Note 3 SE a Redmi Pro.Sice tyto modely přestanou dostávat beta verzi, ale běžnou stabilní variantu budou dostávat stále ve dvouměsíčních intervalech.

MIUI 11 – seznam zařízení, které obdrží aktualizaci

Xiaomi doporučuje majitelů s výše uvedenými modely, aby přešli na stabilní verzi MIUI. Do budoucna se plánuje jiný program, v rámci kterého by šlo testovat nové funkce, ale zatím Xiaomi neposkytlo další informace. Je tedy vidět, že ačkoliv dochází ke změnám, Xiaomi zachovává podporu pro starší modely než dva roky.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

6. 4. 2019, 11:50

Už teď toho mají až více než dost.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim