reklama

Oppo chystá ohebný mobil s vysouvací kamerou

Oppo chystá ohebný mobil s vysouvací kamerou
2019-06-10T09:39:18+02:00
• 10. 6. 2019

Oppo není jen další značkou mobilních telefonů z Číny. Na svém kontě má již hodně odlišných designových postupů a mimo jiné také stojí za prosazením nových technologií. Příkladem mohou být čtečky otisků prstů v displeji. Již před lety jsme zaznamenali, že si Oppo pohrává s myšlenkou ohebného zařízení. Nyní se ale na světlo světa dostává poměrně podrobný patent.

Ohebné Oppo

Ke zveřejnění patentu došlo 7. června v rámci databáze WIPO (World Intellectual Property Office). Tentokrát se nejedná jen o přibližný náhled podoby zařízení, Oppo do patentu vložilo 42 obrázků zařízení a také 51 nejrůznějších náčrtů. Celé zařízení v podstatě vidíte na obrázku níže.

Jak je vidět, Oppo si pohrává s konceptem ve stylu Mate X od společnosti Huawei. Došlo ale na poměrně zásadní změny v designu, kdy Oppo spíše počítá s integrováním výsuvného mechanismu pro kamery. Vzhledem k tomu, že na zařízení nejsou umístěny foťáky nikde jinde, tak by tento mechanismus sloužil i pro běžné focení.

Samotný ohebný mechanismus je obnažen, takže zde může být problém s usazováním nečistot. To bude asi nejmenší problém, když vezmeme v potaz, že displej bude muset vydržet běžné používání. Bude tedy náchylnější na poškození.

Zatím se tedy jedná o patent, byť je poměrně detailní. Jestli se takového zařízení vůbec dočkáme, není jisté, ale Oppo se nebojí vyrobit koncept. Sice se nemusí dostat do prodeje, ale může být základem pro další zařízení.

Zdroj: nl.letsgodigital.org

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim