reklama

WhatsApp Status bude možné sdílet do dalších aplikací

WhatsApp Status bude možné sdílet do dalších aplikací
2019-06-27T07:49:10+01:00
• 27. 6. 2019

Zdroj: WhatsApp

Poslední novinkou u komunikační služby WhatsApp bylo sjednocení hlasových vzkazů, ale kromě toho se začalo mluvit o možnosti sdílení příběhů (WhatsApp Status) do dalších aplikací. Nebylo příliš jasné, jak tato novinka bude fungovat, ale nyní je vše jasné, jelikož novinka míří mezi beta testery.

Sdílení WhatsApp Status

Pokud chcete sdílet ten samý příběh u Instagramu do jiných aplikací, tak musíte absolvovat delší postup. Stáhnout snímek nebo video do zařízení, otevřít jinou aplikaci a zveřejnit vše jako nový příspěvek nebo status. WhatsApp jde trochu jinou cestou. Využívá běžné API pro aplikace na Androidu i iOS.

U WhatsApp Status budete tak moci sdílet přímo danou fotku nebo video do jiných aplikací, například do příběhů na Facebooku. Tvůrci této funkce jednoduše konstatovali, že nechtějí nabídnout automatický systém z jednoduchého důvodu. Sdílení by mělo být záměrné a přímo vyžádané uživatelem.

Kromě toho jde vidět, že nedochází ke sdílení dat a ani nejsou příspěvky propojeny. Ostatně WhatsApp v tomto ohledu musí být poměrně opatrný, jelikož otázka osobních informací je klíčová od doby, kdy Facebook koupil tuto komunikační službu.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim