reklama

Shazam dostává „bublinu“ pro rozpoznání hudby ve smartphonu

Shazam dostává „bublinu“ pro rozpoznání hudby ve smartphonu
2019-06-11T17:34:47+02:00
• 12. 6. 2019
1

Apple koupil službu Shazam v minulém roce a tak trochu jsme předpokládali, že dojde k ukončení a integrování funkcí do Apple Music. Zatím se tak nestalo a místo toho jsme se dočkali další novinku. Na první pohled se může zdát neužitečná, až zbytečná, ale do jisté míry má svůj smysl a může se hodit.

Pop Up Shazam

Hlavní funkcí služby Shazam je rozpoznávání hudby a to se nemění ani v případě nové funkce Pop Up Shazam. V nové verzi aplikace, která je již nyní dostupná v Obchodě Play, stačí v nastavení povolit novinku a udělit oprávnění.

Následně se v notifikační liště objeví položka, skrze kterou lze vypnout plovoucí bublinu s logem této aplikace. Jakmile kliknete na bublinu, aplikace se pokusí rozpoznat aktuálně přehrávanou hudbu na samotném zařízení. Pakliže dojde k identifikaci, na chvíli se zobrazí název skladby. Výsledek se uloží do seznamu, ke kterému můžete přistoupit skrze aplikaci.

Sice ukázka, kterou vidíte na snímcích obrazovek výše, je poněkud zbytečná, ale několik scénářů dobrého použití by se našlo. Příkladem může být třeba skladba v nějakém videu na Instagramu nebo v jakékoliv jiné aplikaci, kde není zobrazen název použité skladby. Nebo vlastně i na Youtube, kde tvůrce použije nějaký úryvek.

Novinka je exkluzivně pro Android a asi se jí jen tak nedočkáme na iOS, když tento systém nepodporuje podobný typ aplikací, respektive funkcí.

logo-app Shazam Shazam Entertainment Limited Zdarma ANDROID

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Libor Foltýnek

12. 6. 2019, 9:09

Za mě dobrý, i když si umím představit lepší způsob aktivace. Nechci mít pořád viditelnou bublinu, ale zase než to najdu…? Umí to i Shazam přímo z hlavní aplikace?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim