reklama

S watchOS 6 budou Apple Watch (ne)závislé na iPhonu

S watchOS 6 budou Apple Watch (ne)závislé na iPhonu
2019-06-21T15:59:43+02:00
• 22. 6. 2019

Cupertinská společnost letos uspořádala další úspěšný ročník největší vývojářské konference WWDC. I letos jsme se dočkali zbrusu nových operačních systémů, včetně watchOS 6. A právě tomuto systému se nyní budeme věnovat.

watchOS 6 přináší velké změny

Apple v rámci své konference představil nový operační systém watchOS 6, který bude dostupný pouze na chytrých hodinkách s logem nakousnutého jablka. Tato verze systému přináší hned několik novinek. Například jsme se vůbec poprvé dočkali nativního App Storu. V praxi to znamená, že Apple Watch budou méně závislé na iPhonu.

Uživatelé navíc získají možnost stahovat a instalovat systémové aktualizace přímo v hodinkách, a to bez nutnosti iPhonu. Ovšem má to svůj háček. Uživatelé totiž budou muset prostřednictvím svého iPhonu souhlasit s podmínkami aktualizace, což je pro stažení a následnou instalaci naprosto klíčové. 

V konečném výsledku budou uživatelé stále vázani na iPhone, na druhou stranu si budou moci dostupnost nové aktualizace zjistit skrze hodinky, nikoliv prostřednictvím iOS aplikace. Takže určitým způsobem se Apple přibližuje k nezávislosti hodinek na iOS zařízení. Nutno podotknout, že po nainstalování watchOS 6 budete moci aktualizace instalovat přímo z hodinek. 

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim