reklama

Lenovo se pochlubilo dotykovým 5G notebookem

Lenovo se pochlubilo dotykovým 5G notebookem
2019-06-02T08:00:05+02:00
• 2. 6. 2019
1

Společnosti Lenovo a Qualcomm vytvořily projekt Limitless (bez hranic), v rámci kterého chtějí přinést na trh první počítač s 5G připojením. Na letošním veletrhu Computex jsme se dočkali prvního produktu s integrovaným 5G modemem.

Sice první, ale počkáme si

Obě společnosti se chlubí novinkou a uvádí, že se jedná o první počítač, respektive notebook na světě s 5G připojením. Pod čarou ale uvádí, že označení první na světě je chápáno jako mezi společnostmi, které ročně vyrobí více jak 1 milion notebooků.

Obě firmy spěchají natolik, že jsme se v podstatě nedozvěděli ani název nového zařízení. Obě společnosti ani neuvedly, jaké specifikace bude mít novinka. Dle oficiálního vyjádření se na notebooku stále pracuje a parametry budou upřesněny až později v tomto roce, přičemž dostupnost je ohlášena na začátek roku 2020.

„Notebook s připojením 5G dokáže uspokojit všechny požadavky uživatelů na rychlost: rychlejší přenosy souborů, rychlejší a kvalitnější videochat na cestách, přehrávání online videí v rozlišení 4K nebo 8K nebo dokonce s využitím prvků rozšířené a virtuální reality. Uživatelé počítače s 5G připojením na celém světě ušetří čas, zůstanou produktivní a budou se moci bavit online prakticky odkudkoliv a kdykoliv,“ říká Johnson Jia, starší viceprezident a generální ředitel segmentu Consumer Business of Inteligent Devices ve společnosti Lenovo.

O novince maximálně víme, že se o výkon stará procesor Snapdragon 8cx 5G, který byl představen v minulém roce. Ten je specificky upraven, aby na něm mohl fungovat Windows 10. Co se týče dostupnosti, tak ta bude značně omezená na země, kde bude fungovat 5G síť. Novinka ale bude podporovat i 4G nebo 3G.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Stary

2. 6. 2019, 13:35
Android aplikace

Bude na Sim kartu?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim