reklama

iOS 13 naznačuje konec 3D Touch

iOS 13 naznačuje konec 3D Touch
2019-06-04T16:16:05+02:00
• 4. 6. 2019
1

Již před nějakou dobou jsme slyšeli spekulace, že nové iPhony včetně top modelů nebudou mít technologii 3D Touch. Nově představené funkce v iOS 13 tomu napovídají a v podstatě tento fakt potvrzují. Všechny funkcionality 3D Touch lze totiž nyní provádět delším podržením, a to dokonce i na iPadech.

Apple představil iOS 13, přináší nejen „dark mode“

3D Touch funkce bez 3D Touch

Místo silnějšího zatlačení tak stačí ve většině případů pouze přidržet prst trochu déle. Tuto implementaci jsme částečně viděli již vloni u iPhonu XR, kde toto Apple pojmenoval Haptic Touch. Tam ale nebyly dostupné všechny původní funkce. Nyní má Apple přímo na svém webu uvedené dvě nové funkce:

Peek
Preview email messages, web links, and more simply by pressing and holding to see a hint of the content.

Quick actions
Press and hold an app icon to quickly perform actions specific to the app.

Díky tomu lze nyní zobrazit náhled zprávy či odkazu nikoli pomocí větší síly, ale i delším podržením. To samé lze říci o ikonkách na domovské obrazovce, kdy se při delším podržení zobrazí rychlá nabídka zkratek. To bylo přitom ještě v iOS 12 možné jen na iPhonech s 3D Touch. Nyní to tak provedete i třeba na iPadech.

Novinkou je také zároveň sjednocení těchto funkcí i na iPhonech s 3D Touch. Tam totiž bude možné stejné funkce používat nyní i dlouhým podržením. To totiž třeba v Control Center nyní nelze. Touto novinkou je systém iOS 13 zcela připraven na vynechání funkce 3D Touch v letošních modelech.

Zdroj: igen.fr

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Michael ŠOUREK

4. 6. 2019, 20:23
Android aplikace

Já na androidu v Nova Launcher a Smart Launcher jsem měl tuhle funkci celou dobu i bez 3D touchu. Jinak, myslím, že kdysi Huawei jednou experimentoval s něčím jako 3D touch. Fungovalo to i jako váha.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim