reklama

Huawei vlivem nedávných zákazů ztratí zhruba 30 mld. dolarů

Huawei vlivem nedávných zákazů ztratí zhruba 30 mld. dolarů
2019-06-20T19:49:06+02:00
• 20. 6. 2019

Zdroj: Industryweek.com

1

Společnost Huawei se za posledních několik týdnů musela potýkat hned s několika vážnými problémy, a to od doby, kdy vláda Spojených států amerických přidala Huawei na tzv. blacklist. Díky tomu má Huawei zákaz prodávat své produkty na území USA. 

„20. května 2019 vyústily spory mezi Huawei a vládou USA k zařazení firmy na černou listinu, což postižené společnosti výrazně zkomplikuje přístup k součástkám nabízeným americkými firmami. Bez vládní licence již nebude mít přístup k americkým technologiím. Washington obviňuje Huawei z vazeb na čínskou rozvědku a Trumpův dekret má zabránit tomu, aby cizí firmy využívaly americkou technologii způsobem potenciálně podkopávajícím národní bezpečnost Spojených států nebo jejich zájmy v oblasti zahraniční politiky.“

Huawei se chystá na následující roky

Největší problém vytváří pro čínskou firmu spolupráce s Googlem a Facebookem, které by měly firmě Huawei ukončit podporu v podobě dalších aktualizací, např. systému Android apod. Google už smazal ze svých stránek smartphony firmy Huawei.

Spolupráci ukončí i americké firmy dodávající klíčové komponenty pro mobilní telefony: největší světový výrobce procesorů na světě- společnost Intel, jednička mezi mezi mobilními čipsety Qualcomm, výrobce programovatelných čipů užívaných v síti Xilinx či Broadcom, který je dodavatelem přepínacích čipů, ale patří také k největším výrobcům BlueTooth a WiFi čipů na světě.

Huawei

Vzhledem k této události si musela společnost Huawei připravit plán B. Rozhodla se tedy investovat nejen svůj čas, ale také nemalé peníze do vývoje svého obchodu s aplikacemi a dokonce i do operačního systému. Zakladatel a generální ředitel Huawei, Ren Zhengfei, nedávno prohlásil, že společnost očekává velký finanční propad. Zhengfei během tiskové konference řekl, že příjmy Huawei klesnou o zhruba 30 mld. amerických dolarů. 

Očekává se také, že tržby v letech 2019 a 2020 budou stagnovat. Ovšem i přesto bude Huawei investovat nemalé peníze do výzkumu a vývoje. Společnost mimo jiné prohlásila, že nebude prodávat žádné své divize. Generální ředitel také řekl, že výše zmíněné problémy nebudou mít vážný vliv na fungování firmy.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Vis Maior

21. 6. 2019, 7:05

A nějaký „Render“ by nebyl?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim