reklama

Huawei si pohrává s novým designem ohebného smartphonu

Huawei si pohrává s novým designem ohebného smartphonu
2019-06-17T11:42:51+02:00
• 17. 6. 2019
1

Společnost Huawei již světu ukázala své ohebné zařízení Mate X již na začátku tohoto roku, ale zatím nevíme, kdy se přesně dostane do prodeje. Údajně se tak stane v září, ale není vše jisté, vzhledem k americkému zákazu. To ale neznamená, že by se společnost zastavila a čekala, jak vše dopadne. V nově zveřejněném patentu se ukazuje nový designový přístup výrobce k samotným ohebným mobilů.

Huawei a ohebný smartphone

V patentu jsou popisována celkem tři zařízení založena na jednom konceptu. Tentokrát by se nemělo jednat o smartphone, který půjde ohnout do podoby mobilní telefony – ve stylu knihy. Huawei si pohrává s myšlenkou, kde by zařízení disponovalo dvěma ohebnými místy. V podstatě by se jednalo o mobil, přičemž displej by se mohl rozšířit narovnáním levé a pravé strany.

Ve složeném stavu by samotná displej obklopoval celé zařízení. Možná vám to přijde povědomé, jelikož s něčím podobným si pohrává společnost Xiaomi, která již ukázala svůj prototyp, byť jen na videu. V případě řešení od Huawei se počítá i s takovou variantou, kde by nebyla vidět přední kamera.

Kromě toho řešení od Huawei ukazuje i možnost, kdy displej bude možné vyhnout na druhou stranu, díky čemuž může mobil sloužit jako základna a vyhnutý displej jako lépe nakloněný zobrazovací panel. Bohužel v tomto stavu by bylo potřeba vytvořit velmi odolný displej, který odolá takovému používání, i z pohledu možného poškození skrze nečistoty.

Zdroj: nl.letsgodigital.org

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

17. 6. 2019, 19:02

Tak to už radši lepolero od LG než tohle.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim