reklama

Huawei možná použije Aurora OS pro ruský trh

Huawei možná použije Aurora OS pro ruský trh
2019-06-14T07:44:25+02:00
• 14. 6. 2019
2

Situace kolem společnosti Huawei není příznivá. Možná ztratí přístup k plnohodnotnému Androidu s Google službami, takže se není čemu divit, když se firma poohlíží po jiném operačním systému a možnostech jako takových. Například jste si u nás již mohli přečíst první informace kolem systému z dílny Huawei. K tomu můžeme navíc připočíst snahy o nalákání vývojářů aplikací. Nyní se ale ukazuje, že případná nouzová strategie nebude založena jen na jednom vlastním operačním systému.

Huawei začalo zobrazovat reklamu na zamykací obrazovce svých smartphonů

Převlečený Sailfish OS

Na povrch vyplouvají náznaky o jednání, které vedla společnost Huawei s Ruskem. Dle dostupných informací se nyní testuje operační systém Aurora, přičemž právě Huawei by se mohl stát dodavatelem smartphonů. Pro čínskou společnost by se mohlo jednat o zakázku, kde by bylo dodáno několik milionů mobilů se systémem Aurora.

Na první pohled se může zdát, že by nakonec Huawei odhodil své plány na vlastní operační systém, ale ve skutečnosti se může jednat pouze o specifický typ zakázky. Důvodem je fakt, že Aurora OS není standardní systém.

V roce 2016 si ruská vláda zvolila systém Sailfish OS od společnosti Jolla jakožto náhradu za Android u smartphonů pro státní zaměstnance. Od té doby se mnoho informací neobjevilo, tedy až do teď. Právě ze Sailfish OS vychází Aurora OS. Systém jako takový má jiné základy, ale v podstatě je možné používat aplikace pro Android, byť podpora není úplná.

Pokud jednání dopadnou dobře, může se Huawei stát dodavatelem smartphonů se systémem Aurora OS pro Rusko. Zde se ale nepočítá, že by takové mobily rovnou zamířily mezi běžné uživatele v Rusku. V první vlně by je získali státní zaměstnanci. Dle těchto informací soudíme, že aktuální jednání přímo nesouvisí s americkým zákazem, maximálně došlo k urychlení jednání. Navíc se jedná pro Huawei o zajímavou zakázku, která může zajistit trvalejší odbyt.

Zdroje: thebell.io, mysmartprice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Za mně bych byl radši kdyby Huawei/Honor vytvořily svůj vlastní.
No uvidíme jak to skončí.

Uvidime ako to naozaj bude, pretoze SAILFISH testuju na Xperiach pekne dlho, a práve Sony ma mat pravo na tento operacny system tiez pre Rusko a Chinu. Na zaciatok dostali okolo 250mil.dolarov. Uvidime

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim