reklama

Android Q nevypne displej, dokud se na něj budete dívat

Android Q nevypne displej, dokud se na něj budete dívat
2019-06-17T09:40:31+02:00
• 17. 6. 2019
6

Android Q (Android 10) obsahuje poměrně hodně novinek, přičemž ta nejvýraznější bude v podobě kompletní podpory tmavého režimu. Postupem času se ale objevují další náznaky funkcí, které jsou ukryty v samotném zdrojovém kódu. Některé nejsou aktivní ani v současné čtvrté beta verzi, ale je pravděpodobné, že se objeví až při vydání stabilní verze.

Adaptivní zhasnutí displeje

XDA Developers se podařilo objevit několik náznaků, že by Android Q mohl nabídnout funkci nazvanou jako „Screen attention“. Ve své podstatě by měl smartphone sledovat, jestli se někdo dívá na obrazovku. K tomuto účelu bude využívána přední kamera a zřejmě se použijí pokročilejší algoritmy pro detekci pohledu. Pokud systém rozpozná, že někdo sleduje obsah na smartphonu, jednoduše se nevypne displej, byť je třeba nastaven časový limit.

Současná verze dokonce obsahuje animaci ukazující, jak funguje systém jako takový. Zřejmě se objeví u nastavení, které bude ukryto v sekci věnované displeji. Zde také bude napsáno, že systém nebude ukládat jakékoliv obrázky a videa pořízené kamerou při detekci pohledu, a ani jakékoliv informace nebudou odesílány na servery Googlu.

Nejedná se o absolutní novinku. Podobnou funkci nabídl Samsung už u svého top modelu Galaxy S III z roku 2012. Google zřejmě jen tuto funkci oživí a možná ji přinese na každé zařízení. Je docela možné, že novinka bude exkluzivně dostupná jen pro Pixely, ale také je zde varianta, že se dostane přímo do AOSP. Pak bude záležet jen na výrobcích, jestli ji nechají aktivovanou či nikoliv.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Miakyš

17. 6. 2019, 17:02
Android aplikace

Funkcia ktorú mal už Samsung Galaxy SIII, a pamätáte sa ako fungovala? Dosť nestabilne. Ostatne ju potom Samsung pri veľkom čistení UI sám odstránil. Predsa len sa výkon ako aj algoritmy posunuli za tých 7 rokov inam, takže by to mohlo fungovať…

Martin “Louis” Louis

17. 6. 2019, 19:42
Android aplikace

asi blbost ? Mám S8+ Android 9.0 One UI a mám to tam :D tak nevím co to máte… :)

Michael Bujnovský

17. 6. 2019, 12:14
Android aplikace

V Motorolách už v 2014 modelech.

Michal Zeman

17. 6. 2019, 11:15

Sony mají tuhle funkci už nějakou chvíli na Android 9

Martin “Louis” Louis

17. 6. 2019, 11:15
Android aplikace

vždyť tuhle funkci má Samsung stále jak píšete od S3 :D jmenuje se inteligentní pohotovostní režim ;)

Tomas Keller

17. 6. 2019, 10:39

Tak že funkce, kterou si pamatuju z Galaxy S3 :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim