reklama

Google přidává možnost sdílení GIFů

Google přidává možnost sdílení GIFů
2019-06-28T08:44:47+02:00
• 28. 6. 2019

Ještě před lety bychom animované obrázky ve formátu GIF odsoudili k záhubě. Nenabízí příliš dobrou kvalitu, nedisponují velkým počtem barev a jsou zbytečně velké. Už tehdy se doporučovalo přejít na modernější formáty, ale v podstatě se jednalo o krátká videa. Mají sice menší velikost a vyšší kvalitu, ale ani tak nedošlo k vymizení GIFů. Ostatně jsou zde služby, které se specializují na dohledávání takového obsahu. příkladem může být giphy.com. Google tak trochu jde do souboje a zavádí novinku.

Animované obrázky na Googlu

Vyhledávání fotek je v rámci Googlu poměrně dobře vyřešeno, přičemž jsou k dispozici nejrůznější filtry. Jeden z nich nabízí možnost zobrazení animovaných obrázků, tedy GIF souborů. Do této chvíle jste si museli takový obrázek stáhnout, nebo si zkopírovat jeho přímou URL adresu skrze kontextové menu.

Google zde dělá změnu a přidává rovnou tlačítko pro sdílení, které se nachází rovnou pod každým GIF souborem. Mnozí by mohli namítat, že Google přispívá k volnému šíření autorsky chráněnému obsahu, ale není to tak úplně. Google sám uvádí, že obsah má veškeré licence vyřešené a přímo spolupracuje s majiteli práv.

Kromě toho demonstruje svůj vyhledávací mechanismus, ke kterému přispělo odkoupení společnosti Tenor. Novinka bude k dispozici od dnešního dne, ale bude možná trvat, než se objeví na vašem zařízení. Bohužel je dostupnost limitována, jelikož se tato novinka objeví jen v aplikaci Google pro Android a iOS, přičemž je dostupnost ohlášena i pro Chrome pro Android. Další platformy a aplikace budou následovat.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim