reklama

Google končí s vlastními tablety, ale ostatní bude podporovat

Google končí s vlastními tablety, ale ostatní bude podporovat
2019-06-21T07:49:48+02:00
• 21. 6. 2019

Google již nějakou dobu nepatří jen mezi softwarové společnosti. V minulosti odkoupil společnost Nest a následně si pořídil část HTC. To vše vyústilo ve vlastní produkty do domácností, smartphony, počítače a také tablety. Pokud bychom měli zvolit jeden sektor, kde se firmě celkem dobře daří, tak jsou to právě produkty do domácností. Na druhou stranu, právě tablety netáhnou vůbec. A právě zde dochází ke změně.

Google a tablety

V tomto týdnu se začalo spekulovat, že by Google mohl vzdát trh s tablety. Důvodem je samozřejmě nezájem a neustálé propadání tohoto sektoru. Již dávno je pryč doba, kdy si lidi pořizovali tablet, jelikož chtěli mít více prostoru pro obsah. Dnes stačí kdejaký smartphone s takovou úhlopříčkou, která byla v minulosti patřila chvíli tabletům a pak phabletům.

Sice zde byly spekulace, ale nejednalo se o nic oficiálního. Naštěstí Google nic nenechal zvěstem a oficiálně potvrdil, že se soustředí na počítače/notebooky a smartphony. Potvrdil to i Rick Osterloh (senior viceprezident zařízení a služeb v Googlu) na svém Twitteru.

Jednoduše napsal, že je to pravda, ale zároveň dodal, že současný a poslední tablet Pixel Slate s Chrome OS budou nadále podporovat. Taktéž uvedl, že týmy stojící za operačními systémy od Googlu budou nadále spolupracovat s partnery i v oblasti tabletů.

Dalo by se říci, že je to tak trochu začátek konce, jelikož Google již nebude vyrábět ani prodávat referenční zařízení pro tento sektor.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat