reklama

V Google Mapách jsou miliony falešných firem

V Google Mapách jsou miliony falešných firem
2019-06-21T09:37:18+02:00
• 21. 6. 2019

Jakmile se jakákoliv služba stane populární a navštěvovanou, vždy se najde někdo, jak zneužít tento potenciál pro své vlastní obohacení. Příkladem mohou být Google Mapy, což je nejen služba pro uživatele, ale také zdroj financí pro samotný Google. Samozřejmě jde o prodej reklamy na firmy, které se nacházejí například ve vaší blízkosti. A právě toto je předmětem aktuálního problému Google Map.

Miliony falešných firem

Existují uživatelé a společnosti, které se zaměřují na vytvoření falešných firem, případně vytváří falešné nebo nepřesné informace s cílem, aby se nějaká firma více zviditelnila. Zde jde hlavně o funkci, která zobrazuje podniky blízko vaší polohy. Dle zprávy The Wall Street Journal existuje přibližně 11 milionů falešných záznamů firem.

Z určitého pohledu se dá říci, že na tom profituje i sám Google, jelikož někdo musí platit za zviditelnění těchto firem a větší propagaci. Bohužel na to doplácí samotná uživatelé, kteří jsou klamáni tím, že se v jejich blízkosti nachází společnost, ale ve skutečnosti tomu tak není. Naštěstí se Google už dávno pustil do boje s těmito nepřesnými a zavádějícími informacemi. Dokonce vydal tiskové prohlášení reagující na informace od The Wall Street Journal.

Za poslední rok Google odstranil ze služby 3 miliony falešných záznamů firem, přičemž 90 % z nich se nikdy nedostalo na oči běžných uživatelů. Došlo totiž k zachycení, přičemž interní systémy odhalily přibližně 85 % nepravdivých záznamů. Přes 250 000 záznamů bylo odstraněno na základě hlášení samotnými uživateli. K tomu všemu Google deaktivoval více než 150 000 uživatelských účtů za porušování podmínek.

Google také dodává, že ještě letos spustí nové mechanismy na identifikaci nepravdivých záznamů. Navíc tvrději zakročí vůči těm, co zneužívají Google Mapy, což by se mělo dotknout i společností, které vzdělávají jiné o tom, jak zneužívat Google Mapy. Jak je vidět, společnost čeká hodně práce s bojem proti zneužívání této služby. Zde se ale mohou zapojit i samotní uživatelé, například v rámci programu Místní průvodci.

Zdroje: blog.google, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim