reklama

Google chystá Fast Share, náhradu za Android Beam

Google chystá Fast Share, náhradu za Android Beam
2019-06-30T09:44:41+02:00
• 30. 6. 2019

Android Beam byla služba na jednoduché posílání dat mezi zařízeními. Využívala hlavně NFC pro navázání spojení a následně docházelo k přenosu skrze Bluetooth nebo Wi-Fi. Bohužel služba jako taková již není součástí Androidu 10. Mysleli jsme si, že pro docílení podobné funkcionality bude zapotřebí instalovat alternativní aplikace nebo služby, ale nakonec se ukazuje, že existuje náhrada, která bude právě součástí Androidu 10. Novinka se jmenuje Fast Share („rychlé sdílení“).

Android Fast Share

Webu 9to5google se podařilo objevit v Androidu Q (beta 3) novinku nazvanou jako Fast Share. Jedná se o službu pro rychlé sdílení mezi zařízeními. V tomto případě ale nedochází k používání NFC pro navázání spojení a dokonce není potřebné využívat připojení k internetu. Spíše to vypadá jako vyextrahovanou funkci z aplikace Files od Googlu. Novinka je součástí služeb Googlu, což by mohlo nasvědčovat tomu, že se následně rozšíří na většinu zařízení s různými verzemi Androidu.

Po aktivaci služby se nabízí vytvoření seznamu preferovaných zařízení. Díky tomu bude umožněno rychlejší sdílení. Co se týče obsahu, tak lze sdílet cokoliv, přičemž mobilní telefon vždy dohledá zařízení v okolí. Mnozí novinku popisují jako konkurenci pro Apple AirDrop.

Google v podstatě zahodil původní koncept nutného blízkého přiblížení a vytvořil službu, která má širší rádius. Uživatel by se měl dočkat lepšího uživatelského zážitku, ale samozřejmě je otázkou, kdy a jestli dojde k masivnímu rozšíření.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim