Aptoide jde proti Googlu a jeho Obchodu Play

Aptoide jde proti Googlu a jeho Obchodu Play
2019-06-05T11:29:57+02:00
• 5. 6. 2019
11

O alternativním obchodu s aplikacemi Aptoide jste si u nás mohli přečíst v souvislosti s komplikacemi společnosti Huawei. Údajně Huawei vyjednává s Aptoide kolem možné spolupráce v případě, že by čínská společnost ztratila přístup k Obchodu Play. Zřejmě veškeré dění kolem celé kauzy dalo majiteli společnosti Aptoide dostatek odvahy, aby začal kampaň proti Googlu.

Aptoide vs. Obchod Play

Tvůrci alternativního obchodu Aptoide vytvořili webovou stránku googleplayfair.com, která informuje, že uživatelé mobilních zařízení se systémem Android nemají možnost si vybrat svůj obchod s aplikacemi. Stránka navíc připomíná pokutu, která byla udělena Googlu za zneužívání postavení.

Ve výsledku jsme se dočkali jen dvou obrazovek v Obchodě Play, které nabízí vybrání si alternativy pro vyhledávání a pro prohlížení webových stránek. Něčeho podobného by zřejmě chtěl dosáhnout i Aptoide. Na své webové stránce uvádí, že vývojáři musí odvádět Google 30 % z ceny produktů v aplikacích a hrách, přičemž Aptoide si účtuje pouze 19 %.

Navíc se Aptoide nelíbí, že ochrana Google Play Protect označuje aplikaci alternativního obchodu jako nebezpečnou. Tvůrci se navíc odvolávají na několik studií, že Aptoide je zcela bezpečný. Sice by mnozí mohli jednoduše konstatovat, že by Google měl nabídnout možnost výběru alternativního obchodu, ale na druhou stranu je Obchod Play prostředek k výdělku, díky čemuž jsou ostatní služby zdarma pro běžné uživatele.

Pokud by došlo k rozhodnutí, že by Google musel nabídnout alternativu, mohl by se dostat do kolotoče podobných sporů, kdy by byl Android zcela rozkouskován, což by mohlo vést k dalším problémům. Měl by Google nabízet alternativní obchody s aplikacemi?

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Kempný

3. 7. 2019, 4:34

Nevidím jediný rozumný důvod proč by měl. Na jedné straně hlupáci brečí že Android není tak bezpečný a na druhé chtějí další možnost jak to nabourat. Nechť je tato možnost pro ty co vědí co dělají. Na druhou stranu někteří „uživatelé“ by zasloužili omezit i ten jeden co teď, ve výchozím stavu, mají. Přesně dle pravidla „přístroj by neměl být chytřejší než jeho uživatel“.

Michael ŠOUREK

6. 6. 2019, 22:14

Chybí mi tam aplikace Twisto, takže nezájem.

Janek Fanek

5. 6. 2019, 16:43

Vůbec nejde o to, co byl měl nebo neměl dělat Google, ať si dělá co chce. Problém je v tom, že je dominantní cca 80% trhu a to zcela určitě není v pořádku. Google nutné potřebuje zdatnou konkurenci, ale to není jet tak samo od sebe. Bez podpory a velice progresivního modelu to nepujde. Huawei sam na to nestačí.

Daniel Rokos

5. 6. 2019, 15:32

Čínská blbá aplikace.Nikdy

Přemysl Vaculík

VIP 5. 6. 2019, 15:55

Aptoide je původem z Portugalska.

Sepp Winkler

5. 6. 2019, 14:06

Áno, mal.

Nedělal bych z toho vědu. Google to sice nenabízí, ale zároveň nezakazuje. Mám Aptoide už dlouho jako alternativu a nejen to a nevidím problém

Elder Master

5. 6. 2019, 12:39

… IOS…

Milan Šiler

6. 6. 2019, 8:29

Jo presne to me vzdycky napadne, kdyz se zacne nekdo vztekat, ze Google ma neco vlastniho. Pritom v iOS taky zadne alternativy nejsou. Prijde mi to jako takovej dvoji metr a to se mi nelibi…

Josef Zvolanek

5. 6. 2019, 11:33

Určitě NE!

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat