reklama

Samsung představil 64MPx senzor pro mobily

Samsung představil 64MPx senzor pro mobily
2019-05-09T10:00:36+01:00
• 9. 5. 2019
1

Samsung drží určitou strategii v rámci představování smartphonů. Před samotným uvedením konkrétního zařízení představí klíčové součástky, a to i několik měsíců předem. Jedná se zpravidla o displeje, procesory, operační paměti, úložiště a foťáky. Právě nyní jsme se dočkali poslední zmíněné součástky, která navíc nabízí velmi vysoké rozlišení.

Senzor pro Galaxy Note 10?

Nový senzor nabízí rozlišení 64 MPx, přičemž velikost samotných pixelů je 0,8 μm. Celý název novinky je Samsung ISOCELL Bright GW1. V této kategorii senzorů se zřejmě jedná o top model v rámci portfólia výrobce. Sice rozlišení je zde vysoké, ale Samsung nechce, abyste museli fotit takto velké snímky. Byla zakomponována technologie Tetracell, která umožňuje spojení několika pixelů do jednoho výsledného. Foťák by tak měl produkovat 16MPx fotografie.

Díky této technice by se měly nabízet kvalitnější fotografie, zejména v prostředí s nižším osvětlením. Samozřejmostí je podpora HDR v reálném čase. Standardní rozsah je běžně 60dB, ale nový procesor zvládá 100dB rozsah. Součástí je také Super PD (fázová detekce) pro rychlejší ostření.

Mezi hlavní zajímavosti nového senzoru patří například schopnost natáčení Full HD videí při 480 snímcích za sekundu. Kromě tohoto procesoru jsme se dočkali ještě modelu ISOCELL Bright GM2 s 48 MPx, který bude produkovat 12MPx snímky.

Dá se předpokládat, že novinky zamíří do Galaxy Note 10, který by se měl představit během léta. Zároveň je to poslední významný smartphone od Samsungu pro tento rok. Je tak logické, že nový senzor by se mohl poprvé ukázat v tomto mobilu.

Zdroj: news.samsung.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

9. 5. 2019, 10:58

Letos to určitě nebude.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim