reklama

Nový systém od Huawei se jmenuje HongMeng, v Číně se objeví na konci roku aktualizováno

Nový systém od Huawei se jmenuje HongMeng, v Číně se objeví na konci roku [aktualizováno]
2019-05-28T18:35:33+02:00
• 28. 5. 2019
7

Aktualizováno 28. 5.

O novém systému od společnosti Huawei se ví nějakou dobu, ale zatím jsme neměli nějaký bližší časový rámec, kdy se novinky dočkáme. Chvíli se zdálo, že se objeví ještě v červnu tohoto roku, ale šlo spíše o nedorozumění. Nakonec se dozvídáme, že Huawei plánuje uvedení vlastního systému na konci tohoto roku, ale jen pro čínský trh. Globální uvedení je stanoveno na rok 2020, ale nikdo nespecifikoval bližší termín.

Huawei se chystá na nedostupnost Obchodu Play, vyjednává s Aptoide

Kromě toho se dozvídáme, že nový systém nese označení HongMeng OS. Jak už to bývá u čínských společností, nebude neobvyklé, když mezinárodní označení bude jiné. Stále je zde možnost, že pokud dojde ke zrušení zákazu, tak se uvedení HongMeng OS odloží a bude se pokračovat v používání Androidu a Windows.

Původní článek 21. 5.

Již nějakou dobu se ví, že společnost Huawei připravuje svou náhradu Androidu pro případ, kdy by tento systém od Googlu nestačil nebo by se vyskytly nějaké problémy. Mnoho čtenářů si vzpomnělo na tyto informace, když USA zavedlo zákaz obchodování amerických společností s Huawei, což by se dotklo i Google služeb. Android by se tak stal více méně nepoužitelný a výrobce by musel najít alternativu pro všechny doplňky.

Huawei reaguje na americké zákazy

Nyní ale došlo k odložení a společnost má 90 dnů, během kterých může pokračovat ve spolupráci s americkými společnostmi. Nyní se ale ukazuje, že Huawei má skutečně plány na svůj operační systém, přičemž zřejmě dochází k urychlení vývoje.

Huawei získává odklad 90 dnů na americký zákaz

Huawei OS nejen pro mobilní telefony

Richard Yu, CEO společnosti Huawei, sdělil čínské redakci Caijing, že se momentálně chystá vlastní operační systém, který by měl být dostupný pro smartphony, tablety, počítače, televize, chytré hodinky a dokonce pro auta. Dle dostupných informací bude novinka zcela kompatibilní s aplikacemi určenými pro systém Android.

Zde jsme se také dozvěděli, že pokud vývojáři zkompilují své aplikace výhradně pro nový operační systém, zlepší se výkon až o 60 %. Samozřejmě se jedná o prvotní přesnější informace a není zcela jasné, jak toho chce společnost Huawei docílit. Také je otázkou, jestli se jedná o kompletně nový operační systém, nebo bude z větší míry vycházet z Androidu, respektive z AOSP (Android Open Source Project).

Ještě nebyl stanoven přesnější termín, kdy bychom se mohli novinky dočkat. Údajně by se mohl nový operační systém představit ještě na konci tohoto roku, případně na začátku toho dalšího. Sice Huawei už může nabídnout nějaké aplikace pro novinku skrze vlastní obchod, který je v současných smartphonech Huawei a Honor, ale přesvědčit vývojáře aplikací, aby začali vytvářet aplikace pro nový systém, nebude jednoduché. Rozhodně se nebude jednat o rychlý proces, jelikož by společnost Huawei musela nabídnout minimálně stejně dobré zázemí, jako nabízí například Google pro Android.

Zdroje: xda-developers.com, techradar.com, androidcentral.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

StandaKrotil

22. 5. 2019, 10:38

Po přištích volbách Trump prezident nebude s bude stejně zase vše jinak. Teď má Huawei možnost zkusit prosadit se jako absolutně soběstačná mobilní divize a pokud to neklapne, tak se vrátí k androidu hned co bude zvolen prezidentem Joe Biden, který už teď podle průzkumů je jasně před Trumpetem. OS mobilního telefonu musí mít smysl. A podle mě je to synchronizace s ostatními produkty. A tuto díru zaplnil už Apple. K čemu si koupit huawei se svým OS když nebude schopný dokonale komunikovat s ostatními zařízeními, když si koupím vše od applu a bude to fungovat…

Radek Výtisk

22. 5. 2019, 6:05

Daniel Rokos spíš USA potřebuje víc Čínu než Čína USA. Jak už třeba i Apple přiznal nikde v severní Americe není firma která by byla schopna vyrobit malí šroubek do jejich iPhone. A to jsou jen šroubky a kde je zbytek. Trump to trochu nedomyslel

Karel Mička

21. 5. 2019, 22:13
Apple aplikace

Uvědomme si že pokud se prosadí další operační systém vyděláme na tom jen my zákazníci

Daniel Rokos

21. 5. 2019, 20:55
Android aplikace

Nesmysl a blábol.Čína potřebuje ameriku.Nejsou soběstační a nikdy nebudou.

Matěj Vondráček

22. 5. 2019, 17:40
Android aplikace

Jak přesně?

Android aplikace

doufám, že čína zastaví dovoz lithia, dělení, a křemíku a dalších potřebných prvků pro výrobu plošných spojů a že silicon waley zbyde jen název :_)))), když Amíci chtějí boj, budou ho mít, Čína ke uzavřena ekonomická, která prakticky nikoho nepotřebuje!!

Petr Kostka

30. 5. 2019, 10:15
Android aplikace

To je ukázkově naivní názor, víc nesmyslný snad ani být nemůže ????

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim