reklama

Huawei reaguje na americké zákazy

Huawei reaguje na americké zákazy
2019-05-21T06:39:25+01:00
• 20. 5. 2019
1

V posledních 24 hodinách zažívá společnost Huawei začátek nepěkných časů. Kvůli tomu, že je společnost na černé listině v USA, nemůže jen tak obchodovat se společnostmi jako Google, Qualcomm, Intel a jinými. Respektive americké společnosti nemohou pokračovat ve spolupráci s Huawei, pokud nedostanou výslovné povolení na konkrétní zakázky či technologie.

Google zastavuje spolupráci s Huawei, mobily budou bez Google služeb

V tuto chvíli Huawei nebude moci dodávat nové mobilní telefony se službami od společnosti Googlu, což nejvíce pocítí případní zájemci o tato zařízení. Stávající majitelé Huawei nebo Honor smartphonů nic nepocítí – nezmizí jim jen tak služby ze zařízení. Dá se říci, že je ohrožena budoucnost společnosti Huawei na trhu se smartphony.

Huawei – další americké společnosti ukončují spolupráci

Huawei a smartphony s Androidem

Podařilo se nám získat oficiální vyjádření českého zastoupení společnosti Huawei. V něm konstatuje, že stávající majitelé smartphonů této značky nemusí být obavy, že by přišli o jakékoliv služby nebo by neměli přístup k aplikacím a službám společnosti Google.

Bohužel se společnost nevyjádřila k budoucnosti značek jako takových. Není tak přesně jasné, co bude následovat. Zřejmě nějakou dobu potrvá, než Huawei nastaví novou strategii nebo učiní patřičné kroky.

Společnost Huawei významně přispěla k vývoji a růstu operačního systému Android ve světě. Jako jeden z klíčových globálních partnerů Androidu jsme úzce spolupracovali s jeho aplikační platformou s otevřeným zdrojem, abychom vyvinuli systém, ze kterého mají prospěch uživatelé i celé odvětví.

Společnost Huawei bude i nadále celosvětově zajišťovat bezpečnostní aktualizace a poprodejní služby pro všechny smartphony značek Huawei a Honor, stejně tak pro tablety, které si zákazníci zakoupili nebo jsou aktuálně k dispozici skladem.

Budeme i nadále vytvářet bezpečný a udržitelný softwarový ekosystém, abychom zajistili, že naši zákazníci po celém světě budou mít s našimi výrobky tu nejlepší zkušenost.

Celou věc také komentuje společnost Google, která také ubezpečuje stávající majitele zařízení.

Postupujeme v souladu s nařízením a přehodnocujeme jeho dopady. Google Play a bezpečnostní ochrana od Google Play Protect budou uživatelům našich služeb nadále fungovat na stávajících zařízeních Huawei.

Huawei získává odklad 90 dnů na americký zákaz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

JiriJandl

20. 5. 2019, 19:08

Prostě „bohatí uživatelé“ budou dál kupovat hi samsungy, „chudší uživatelé“ lo samsungy, ti nerozhodní prubnou nějakou „hurá čínu“, a ti co budou chtít „hujávej“, se holt budou miset spolehnout na xda. Hihihi, když hlavě státu stačí aligator… 😂

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim