reklama

Google Mapy nově s anonymním režimem, i pro iOS aktualizováno

Google Mapy nově s anonymním režimem, i pro iOS [aktualizováno]
2019-12-09T19:23:55+02:00
• 9. 12. 2019
1

Aktualizováno 9. 12.

Před měsícem dostala aplikace Google Mapy pro Android novinku v podobě anonymního režimu. Nyní jsme se dočkali rozšíření i na platformu iOS. Stačí si tedy stáhnout novou aktualizaci aplikace a pod dialogovým oknem s uživatelskými účty najdete novou funkci.

Aktualizováno 5. 11.

Před pár dny jsme vás informovali, že aplikace Google Mapy dostává anonymní režim, ale jednalo se i pozvolné rozšiřování. V tuto chvíli byste měli mít tuto novinku dostupnou, přičemž pro aktivování stačí kliknout na profilovou fotku, následně se ukáže dialogové okno. Po aktivování dojde k restartování aplikace. Pokud přistoupíte na sekci, kde byste očekávali například navštívená místa, aplikace vám zobrazí informaci, že se nacházíte v anonymním režimu. Ten lze kdykoliv vypnout.

Informativní dialogové okno vás ještě upozorňuje, že aplikace nebude:

 • ukládat historii prohlížení a vyhledávání v účtu ani odesílat oznámení,
 • aktualizovat historii polohy ani případné sdílení polohy,
 • používat vaši aktivitu k personalizaci Map.

Aktualizováno 1. 11.

Google Mapy jsou další aplikací, která dostává funkci anonymního režimu. Novinka byla dostupná jen pro některé uživatele v rámci testování, ale nyní má dojít ke globálnímu nasazení. V tomto případě opět půjde o aktivaci ze stran serverů, takže se funkce může objevit kdykoliv na vašem zařízení. Je dostupná skrze menu pod vaší profilovou fotkou v horním pravém rohu.

V rámci anonymního režimu nejsou dostupná tyto funkce:

 • Dojíždění
 • Pro vás
 • Historie polohy
  • funkce historie polohy nebude pozastavena jen v Mapách, ale v celém vašem zařízení.
 • Sdílení polohy
 • Oznámení a zprávy
 • Historie vyhledávání, návrhy pro vyhledávání
 • Příspěvky v Mapách Google
 • Mikrofon Asistenta Google v navigaci
 • Mapy offline
 • Vaše místa
 • Integrace médií

Aktualizováno 18. 9.

V květnu Google oznámil, že do aplikace Google Mapy zavítá anonymní režim. Po několika měsících se konečně nový režim, během kterého se neukládají data o aktivitách, se začíná dostávat mezi první uživatele. Jedná se o testovací provoz, přičemž novinku si může vyzkoušet specifická skupina uživatelů – lokální průvodci s vyšší úrovní. V tuto chvíli netušíme, kdy bude novinka dostupná všem uživatelům.

Původní článek 8. 5.

V rámci představování novinek společnosti Google na své vývojářské konferenci jsme se dočkali nových smartphonů Pixel 3a, uvedení Androidu 10 a dalších novinek. Ale ne vše se točí jen kolem mobilů a operačního systému. Došlo na oznámení novinek i u mapových služeb a aplikací, které Google provozuje.

Google Mapy a Waze

Google i letos zdůrazňoval, že mu záleží na soukromí a zejména na možnosti, aby uživatelé měli nad svými informacemi maximální kontrolu. Například Google nabízí nové nastavení, kdy si můžete nechat smazávat soukromá data po třech měsících.

Hodně dat ale sbírá služba Google Mapy a pokaždé promazávat vše, co bylo nasbíráno, není zrovna nejvýhodnější. Na toto se Google zaměřil a přidává do aplikací pro mobily anonymní režim. Můžete si tak v Google Mapách nastavit tento speciální mód, přičemž Google nebude uchovávat nasbíraná data. V podstatě funguje stejně jako ve webových prohlížečích.

Novinka zamíří i do druhé mapové služby Waze. Ta se totiž dočká integrace chytrého asistenta od Googlu. Jedná se tak o první významnější zakomponování Google služby do aplikace Waze, kterou před nějakým časem odkoupil. Zároveň se jedná o signál, že stále pracuje na vylepšování a bude provozovat Waze společně s Google Mapami. Asistent jako takový napomůže s nejrůznějšími úlohami, stejně jako například s nastavením navigace.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, droid-life.com, androidpolice.com, facebook.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

6. 11. 2019, 7:39
Android aplikace

Jo, jo.
Na SGS 10+ funkční.
Zjistil jsem dnes ráno a to po přečtení tohoto článku.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim