reklama

Google nabídne automatické mazání nasbíraných dat

Google nabídne automatické mazání nasbíraných dat
2019-05-01T20:16:51+02:00
• 1. 5. 2019
1

Bezpečnost a soukromí jsou asi největší témata v poslední době. Zatímco první můžete ovlivnit zejména svým chováním a udržováním aktuálních aplikací a systému, druhá položka je již na zvážení. Společnosti sbírají maximum informací o uživatelích, aby mohly přizpůsobit své podnikání a případně nabídnout relevantnější reklamu, díky které vydělávají. Mezi takové firmy patří i Google. Ten ale provádí změny v rámci udržování soukromých informací.

Automatické mazání dat

Pokud se chcete podívat nebo přenastavit sběr informací o své osobě, můžete navštívit speciální stránku myaccount.google.com. Zde můžete spravovat nasbírané informace, přičemž se u Googlu nabízí i smazání dat, případně částečné odstranění. Právě zde jsme se dočkali zcela nové funkce.

Google v dohledné době nabídne možnost, aby si uživatel mohl vybrat, jak dlouho bude Google uchovávat informace o poloze a aktivitách na webu a v aplikacích. Konkrétně se nabídnou dvě možnosti. Budete si moci vybrat 3 nebo 18 měsíců. Následně lze upřesnit, kterých informací se to má týkat.

Jakákoliv data starší 3 nebo 18 měsíců budou smazány. Jedná se o automatický systém, který dává Googlu aspoň nějakou možnost nalákat uživatele, kterým se nelíbilo sbírání dat po dlouhou dobu. Pokud jste si zvolili, že Google nebude sledovat polohu a aktivity na webu a v aplikacích, tak nyní si můžete zvolit například dobu 3 měsíců, aby vám Google mohl aspoň z těchto dat nabízet relevantnější služby. Novinka bude dostupná v horizontu několika týdnů.

Zdroje: androidpit.com, blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Hakus von Tyros

1. 5. 2019, 20:22
Android aplikace

Solidní kompromis.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit