reklama

Google Duplex nevyužívá jen umělou inteligenci

Google Duplex nevyužívá jen umělou inteligenci
2019-05-26T20:45:09+01:00
• 27. 5. 2019
1

Minulý rok se Google na své vývojářské konferenci pochlubil novou službou Google Duplex. Jejím cílem je zjednodušení například rezervace v restauracích a podobných místech. Uživatel jednoduše zaúkoluje asistenta a následně Google Duplex zavolá například do restaurace. Následně vše vyřídí a uživatele informuje o výsledku.

Google Duplex na steroidech, nyní pro web

Google Duplex není jen umělá inteligence

Google celou službu prezentoval tak, že se o vše postará umělá inteligence, tedy pokročilé algoritmy, strojové učení, syntéza hlasu a rozpoznávání hlasu. Nyní se ale ukazuje, že samotnou rezervaci ne vždy učiní automatický systém. Občas na některá místa skutečně volá zaměstnanec Googlu, aby danou rezervaci nebo požadavek vyřídil.

Google toto netají a přímo potvrzuje, že občas systém Google Duplex jednoduše nestačí, jelikož na některé scénáře není zcela připraven. Společnost prozradila, že přibližně 25 % rezervací obstará zaměstnanec Googlu, tedy běžný operátor. Systém jako takový se i v těchto případech učí a zdokonaluje se.

Google Duplex prvně ověří několik faktorů, jestli může vše učinit sám. Například kontroluje telefonní číslo, jméno, typ restaurace a podobně. Pokud nejsou splněny některé požadavky, předá zpracování běžnému operátorovi. Google přiznává, že systém není ještě dokonalý, ale jakákoliv rezervace nebo vyřízení skrze Google Duplex vylepšuje celý systém.

Restaurace jako takové ani nepoznají, jestli s nimi mluví Google Duplex nebo člověk, tedy ve smyslu projevu. Zřejmě se nikdy nedočkáme stavu, kdy by vše vyřizoval Google Duplex.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tadeáš Pospíšil (Britanian man)

27. 5. 2019, 7:58
Android aplikace

Nefunguje vám systém komentářů. Můžu měnit obsah komentáře se starým datem.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim