reklama

Google Duo – skupinové hovory zvětšují kapacitu aktualizováno

Google Duo – skupinové hovory zvětšují kapacitu [aktualizováno]
2019-05-21T14:00:21+01:00
• 21. 5. 2019

Aktualizováno 21. 5.

V tomto měsíci jsme se dočkali globálního spuštění skupinových hovorů u komunikační platformy Google Duo. Zprvu bylo možné uskutečnit takový hovor až se třemi účastníky. Nyní dochází ke zvětšení kapacity na osm uživatelů. To znamená, že můžete hovořit až se sedmi lidmi najednou.

Aktualizováno 9. 5.

Minulý měsíc se začala u uživatelů objevovat funkce skupinových video hovorů, ale jednalo se o omezené spuštění v několika zemích. AndroidPolice informuje, že by měla být funkce dostupná pro všechny, nebo respektive dochází ke globálnímu spuštění. My můžeme potvrdit, jelikož na jednom z redakčních zařízení máme k dispozici skupinových hovorů. Je zde omezení na tři kontakty.

Aktualizováno 24. 4.

Na konci minulého roku se začalo spekulovat o brzkém spuštění funkce skupinové video hovory v komunikační aplikaci Google Duo. Samotná aplikace již obsahovala patřičné kódy, ale zatím jsme si museli počkat na spuštění. Nyní dochází k uvolňování této novinky, ale jen v omezené míře. První se tato funkce objevuje v Indonésii, přičemž by se nemělo jednat o jedinou oblast. Bohužel nemáme k dispozici seznam krajin, kde je možné využívat skupinové video hovory.

Dle dostupných informací se jedná o první testovací spuštění, přičemž v dohledné době dojde k rozšíření. Google zřejmě nasadí strategii postupného spouštění ve vlnách a předpokládá se, že do konce roku bude funkce dostupná pro všechny uživatele. Díky skupinovým video hovorům lze vytvořit jeden komunikační kanál mezi osmi účastníky.

Aktualizováno 31. 12.

Do služby Google Duo zamíří zajímavé funkce, jak si můžete přečíst níže. Nyní se ale ukazuje, že v dohledné době budou dostupné skupinové video hovory. V prvním případě je nutné založit skupinu, kde může být až sedm kontaktů. Bohužel se jedná zatím o omezenou funkci, která ještě není dostupná. Nelze přidávat další do běžícího videohovoru.

Původní článek 23. 11.

Už je to nějaký pátek, co Google představil komunikační nástroje Allo a Duo. Zatímco první jmenovaná služba je spíše v útlumu, tak v případě Duo se pokračuje ve vývoji. Dokazují to i části kódu ve verzi 44, které nasvědčují, že se dočkáme poměrně užitečných funkcí.

Google Duo nejen se sociálními prvky

Aplikace Duo v brzké době nabídne mírnou změnu v designu, co se týče tlačítek na odpovídání. Původně jste museli táhnout kolečkem pro odpověď nebo zamítnutí. Nově se zde budou nacházet dvě tlačítka jasně definující úkon, který reprezentují.

Zajímavější novinkou je ale možnost odeslání video klipu jedné osobě, přičemž se nemusíte spoléhat jen na aktuálně nahraný vzkaz. Budete moci vybrat video z galerie, takže půjde poslat například video zachycené dříve. V tuto chvíli části kódu nasvědčují zaslání jen jedné osobě, ale zřejmě se toto v dohledné době rozšíří na větší počet kontaktů. Bonusem navíc je možnost přidání i textu do odesílané nahrávky. Jakoby Duo suplovalo funkci jiných komunikačních služeb.

Duo v.44 také obsahuje náznaky, že se chystá speciální „Data Saving mode“ pro snížení datové náročnosti. Samozřejmě dojde ke snížení přenášeného videa, ale je zajímavé, že při aktivním hovoru dokáže aplikace detekovat, jestli má druhá strana aktivovaný tento režim. Na základě toho dojde k větší optimalizaci.

Zapnutý a vypnutý Data Saving mode

Poslední chystanou novinkou je speciální režim v případě prostředí s nižší světelností. Bohužel není jasno, co vlastně tento režim bude dělat, případně jak se bude snažit zvýšit kvalitu například v noci. S velkou pravděpodobností nabídne možnost většího jasu displeje pro ozáření obličeje.

Nyní si stačí počkat, až Google aktivuje novinky. Zatím nepočítáme s tím, že bychom se dočkali všeho najednou. Zřejmě dojde k postupnému uvolňování, jak budou funkce dokončeny.

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com, 9to5google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim