reklama

Huawei opět patří do SD Association a dalších, ale na jak dlouho? aktualizováno

Huawei opět patří do SD Association a dalších, ale na jak dlouho? [aktualizováno]
2019-05-29T19:40:22+02:00
• 29. 5. 2019
2

Aktualizováno 29. 5.

Huawei je nyní pod velkým tlakem, jelikož mu hrozí znemožnění spolupráce s americkými společnostmi. Ale jak se ukázalo, komplikace se budou týkat i dalších firem, jako je britská společnost ARM. Nyní se Huawei chystá na možnost, že bude muset uvést vlastní operační systém. Bohužel dopady amerického zákazu se dají pozorovat i kolem asociací, což by znemožnilo Huawei používat technologie jako SD karty nebo dokonce WiFi.

Naštěstí v této oblasti došlo ke změně a Huawei je opět součástí SD Association, Wi-Fi Alliance a JEDEC. Díky tomu může nadále využívat tyto technologie a přispívat do těchto organizací. Bohužel se jedná o dočasné řešení, jelikož návrat je podmíněn délkou trvání výjimky, která končí 16. srpna. Následně může dojít k prodloužení dočasné licence pro o spolupráci s americkými společnostmi, nebo může dojít ke zrušení zákazu. V opačném případě bude Huawei vyloučen z těchto organizací, což znemožní například používání těchto standardů.

Původní článek 28. 5.

Čínská společnost Huawei zažívá skvělé a zároveň tragické časy. Dobrou zprávou pro výrobce je, že se stal druhým největším dodavatelem chytrých telefonů na světě. Radost však Huawei kazí fakt, že nebude moci používat služby od Googlu. 

Huawei je na černé listině USA a Googlu

Jak jistě víte, USA delší dobu varuje před používáním Huawei produktů s tím, že může dojít k zneužití za účelem sledování či jiné manipulace. Nedávno USA přidalo společnost Huawei na černou listinu, což znamená, že bez povolení úřadů nemůže firma využívat technologie amerických společností. To se ale dotkne i spolupráce s Googlem, neboť se americká společnost rozhodla ukončit spolupráci s Huawei v oblasti hardwaru a softwaru. 

Huawei čekají ještě horší časy

Mysleli jsem si, že už to pro Huawei horší být ani nemůže. Opak je ale pravdou. SD Association je nezisková organizace, která stanovuje standardy pro SD a microSD karty. Podle dostupných informací není společnost Huawei na seznamu členů SD Association. Může za to totiž již zmíněná černá listina ze strany USA. 

Pochopitelně i SD Association musí dodržovat všechny zákony, proto se Huawei certifikace nedočká. Zahraniční server Android Authority oslovil společnost Huawei ohledně oficiálního stanoviska. Mluvčí Huawei prohlásil, že i nadále budou microSD karty v mobilních telefonech fungovat. Ovšem na otázku, zda tento proces ovlivní budoucí telefony, se tiskový mluvčí nevyjádřil. 

Zdroje: androidauthority.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

JiriJandl

30. 5. 2019, 16:32

p.s. – za mých mladých let se prodávaly čínské základní desky do pc s modemem, který neměl homologaci pro tehdejší telecom. a kromě čoi to nikomu nevadilo, fungovalo to stejně, jako v té době předražený zyxel :)

JiriJandl

30. 5. 2019, 16:28

Karta tam strčit půjde i bez certifikace. Kde je problém?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat