reklama

Chrome pro Android nabídne seskupování tabů

Chrome pro Android nabídne seskupování tabů
2019-05-27T13:30:14+02:00
• 27. 5. 2019
6

Již nějakou dobu evidujeme, že si vývojáři v Googlu pohrávají s možností seskupování jednotlivých tabů, respektive otevřených webových stránek. V současnosti se nabízí jen jednoduché řazení za sebou, takže při větším počtu otevřených webů může docházet ke zmatku, nebo minimálně navigace mezi nimi je ztížená.

Chrome a seskupování

Nové seskupování tabů do skupin zatím není k dispozici ve stabilní verzi aplikace Chrome, ani se nenabízí v beta verzi. K dispozici je jen u Chrome Canary a Chrome Dev, kde se navíc novinka skrývá v experimentálních možnostech.

Pro aktivaci musíte zadat do adresního řádku chrome://flags/ a následně dohledat dvě položky – Tab Groups a Tab Groups UI Improvements. Po aktivování a restartování aplikace se nabídne nové grafické zobrazení pro otevřené webové stránky. Zde můžete vytvořit skupiny, díky čemuž můžete lépe zorganizovat všechny stránky.

Vzhledem k tomu, že novinka se nedostala ještě ani do beta verze, bude zřejmě nějakou dobu trvat, než se objeví ve stabilním Chromu. Předpokládáme, že by se tak mohlo stát v horizontu několika měsíců.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik Moučka

27. 5. 2019, 23:11

Máte tam chybu. Aktivovat to jde i v plné verzi. Vyzkoušeno.

Přemysl Vaculík

27. 5. 2019, 23:12
Android aplikace

Která verze?

Erik Moučka

27. 5. 2019, 23:13

Chrome 74.0.3729.157

Erik Moučka

27. 5. 2019, 23:04

Tak to tím pádem zmizí jeden Easter Egg. :/

To je šikovná funkce! Musím zkusit, jak se to bude chovat na tabletu, kde jsou taby vedle sebe. Co se nepovedlo, nevím jestli je to na všech zařízeních stejný, po poslední aktualizaci když chci přepsat v adresním řádku cestu, místo úprav vyskočí okénko „kopírovat, sdílet, upravit“. Pokud tedy chce člověk připsat třeba flag view-source, nebo dopsat něco na konec adresy, je to zbytečné klikání navíc. To zas strejda Google trochu nedořešil.

Bezva tip Přemku. Díky

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim