reklama

Google Mapy s novým zobrazení Street View

Google Mapy s novým zobrazení Street View
2021-01-31T13:30:54+01:00
• 31. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nedávno jsme se dočkali drobné novinky v aplikaci Mapy od Googlu, kdy si můžete změnit nastavení jazyka speciálně pro samotnou aplikaci. Mobil tak můžete mít v češtině, ale samotnou aplikaci například v angličtině. Kromě toho lze vidět, že se Google začíná zaměřovat na detailnější informace ve městech. Další novinka se týká Google Street View.

Google Mapy začínají zavádět detailnější informace o městech

Na půl

Google začal vylepšovat Street View o AR prvky a nyní může do této služby v podstatě kdokoliv přispívat díky nové komunitní funkci. Aplikace Mapy nabízí pohled na Street View ve formě jiné vrstvy, přičemž někdy je nutné, abyste přepínali mezi tímto zobrazení a běžným mapovým. S novou verzí to bude značně jednodušší.

Postupně se totiž začíná šířit aktualizace přinášející nový způsob zobrazení Street View. Již nemusíte mít jen jeden pohled do této služby. Skrze tlačítko v pravém dolním rohu můžete rozdělit obrazovku na dvě části, kde ve spodní se nachází běžná mapa s ukazatelem, kde se se nacházíte. Součástí je také určení směru.

google maps street view split 2 1080x2340x google maps street view split 1 1080x2340x

Zdroj: 9to5google.com

Samotné navigování a prozkoumání dané oblasti bude značně jednodušší. Nový způsob zobrazení bude dostupný v aplikaci pro Android a také ve webové verzi. U iOS aplikace zatím nebyla tato novinka zpozorována. Z dostupných informací můžeme tvrdit, že zobrazení nepřichází s aktualizací aplikace, spíše dochází k aktivaci ze stran serverů Googlu.

google maps street view split web 1000x625x

Zdroj: 9to5google.com

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim