Chrome pro Android dostává seskupování tabů aktualizováno

Chrome pro Android dostává seskupování tabů [aktualizováno]
2021-01-31T15:00:14+02:00
• 31. 1. 2021

Zdroj: Google

6

Aktualizováno 31. 1. 2021

Před dvěma lety Google představil nové zobrazení otevřených oken v mobilní verzi prohlížeče Chrome. Došlo na několik změn, úprav a přidání dalších funkcí. Takřka po dvou letech je asi nový způsob připraven společně se seskupováním otevřených oken. Google zřejmě vše již doladil natolik, že tato designová proměna se stává nativní součástí Chromu. Pokud ji ještě nemáte k dispozici, měli byste se dočkat v horizontu dnů nebo týdnů. Pokud se vám nelíbí tento způsob otevřených stránek, ještě je zde možnost vypnutí přes skryté nastavení. Stačí zadat do adresního řádku chrome://flags/#enable-tab-grid-layout. Zde pak můžete novinku vypnout.

Původní článek 27. 5. 2019

Již nějakou dobu evidujeme, že si vývojáři v Googlu pohrávají s možností seskupování jednotlivých tabů, respektive otevřených webových stránek. V současnosti se nabízí jen jednoduché řazení za sebou, takže při větším počtu otevřených webů může docházet ke zmatku, nebo minimálně navigace mezi nimi je ztížená.

Chrome a seskupování

Nové seskupování tabů do skupin zatím není k dispozici ve stabilní verzi aplikace Chrome, ani se nenabízí v beta verzi. K dispozici je jen u Chrome Canary a Chrome Dev, kde se navíc novinka skrývá v experimentálních možnostech.

Pro aktivaci musíte zadat do adresního řádku chrome://flags/ a následně dohledat dvě položky – Tab Groups a Tab Groups UI Improvements. Po aktivování a restartování aplikace se nabídne nové grafické zobrazení pro otevřené webové stránky. Zde můžete vytvořit skupiny, díky čemuž můžete lépe zorganizovat všechny stránky.

Vzhledem k tomu, že novinka se nedostala ještě ani do beta verze, bude zřejmě nějakou dobu trvat, než se objeví ve stabilním Chromu. Předpokládáme, že by se tak mohlo stát v horizontu několika měsíců.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik Moučka

27. 5. 2019, 23:11

Máte tam chybu. Aktivovat to jde i v plné verzi. Vyzkoušeno.

Přemysl Vaculík

VIP 27. 5. 2019, 23:12

Která verze?

Erik Moučka

27. 5. 2019, 23:13

Chrome 74.0.3729.157

Erik Moučka

27. 5. 2019, 23:04

Tak to tím pádem zmizí jeden Easter Egg. :/

To je šikovná funkce! Musím zkusit, jak se to bude chovat na tabletu, kde jsou taby vedle sebe. Co se nepovedlo, nevím jestli je to na všech zařízeních stejný, po poslední aktualizaci když chci přepsat v adresním řádku cestu, místo úprav vyskočí okénko „kopírovat, sdílet, upravit“. Pokud tedy chce člověk připsat třeba flag view-source, nebo dopsat něco na konec adresy, je to zbytečné klikání navíc. To zas strejda Google trochu nedořešil.

Bezva tip Přemku. Díky

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat