reklama

Chrome pro Android dostává seskupování tabů aktualizováno

Chrome pro Android dostává seskupování tabů [aktualizováno]
2021-01-31T15:00:14+01:00
• 31. 1. 2021

Zdroj: Google

6

Aktualizováno 31. 1. 2021

Před dvěma lety Google představil nové zobrazení otevřených oken v mobilní verzi prohlížeče Chrome. Došlo na několik změn, úprav a přidání dalších funkcí. Takřka po dvou letech je asi nový způsob připraven společně se seskupováním otevřených oken. Google zřejmě vše již doladil natolik, že tato designová proměna se stává nativní součástí Chromu. Pokud ji ještě nemáte k dispozici, měli byste se dočkat v horizontu dnů nebo týdnů. Pokud se vám nelíbí tento způsob otevřených stránek, ještě je zde možnost vypnutí přes skryté nastavení. Stačí zadat do adresního řádku chrome://flags/#enable-tab-grid-layout. Zde pak můžete novinku vypnout.

Původní článek 27. 5. 2019

Již nějakou dobu evidujeme, že si vývojáři v Googlu pohrávají s možností seskupování jednotlivých tabů, respektive otevřených webových stránek. V současnosti se nabízí jen jednoduché řazení za sebou, takže při větším počtu otevřených webů může docházet ke zmatku, nebo minimálně navigace mezi nimi je ztížená.

Chrome a seskupování

Nové seskupování tabů do skupin zatím není k dispozici ve stabilní verzi aplikace Chrome, ani se nenabízí v beta verzi. K dispozici je jen u Chrome Canary a Chrome Dev, kde se navíc novinka skrývá v experimentálních možnostech.

Pro aktivaci musĂ­te zadat do adresnĂ­ho řádku chrome://flags/ a následnÄ› dohledat dvÄ› poloĹľky – Tab Groups a Tab Groups UI Improvements. Po aktivovánĂ­ a restartovánĂ­ aplikace se nabĂ­dne novĂ© grafickĂ© zobrazenĂ­ pro otevĹ™enĂ© webovĂ© stránky. Zde mĹŻĹľete vytvoĹ™it skupiny, dĂ­ky ÄŤemuĹľ mĹŻĹľete lĂ©pe zorganizovat všechny stránky.

Vzhledem k tomu, že novinka se nedostala ještě ani do beta verze, bude zřejmě nějakou dobu trvat, než se objeví ve stabilním Chromu. Předpokládáme, že by se tak mohlo stát v horizontu několika měsíců.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Erik MouÄŤka

27. 5. 2019, 23:11

Máte tam chybu. Aktivovat to jde i v plné verzi. Vyzkoušeno.

Přemysl Vaculík

VIP 27. 5. 2019, 23:12
Android aplikace

Která verze?

Erik MouÄŤka

27. 5. 2019, 23:13

Chrome 74.0.3729.157

Erik MouÄŤka

27. 5. 2019, 23:04

Tak to tím pádem zmizí jeden Easter Egg. :/

JiriJandl

27. 5. 2019, 16:32

To je šikovná funkce! MusĂ­m zkusit, jak se to bude chovat na tabletu, kde jsou taby vedle sebe. Co se nepovedlo, nevĂ­m jestli je to na všech zařízenĂ­ch stejnĂ˝, po poslednĂ­ aktualizaci kdyĹľ chci pĹ™epsat v adresnĂ­m řádku cestu, mĂ­sto Ăşprav vyskoÄŤĂ­ okĂ©nko „kopĂ­rovat, sdĂ­let, upravit“. Pokud tedy chce ÄŤlovÄ›k pĹ™ipsat tĹ™eba flag view-source, nebo dopsat nÄ›co na konec adresy, je to zbyteÄŤnĂ© klikánĂ­ navĂ­c. To zas strejda Google trochu nedoĹ™ešil.

Vis Maior

27. 5. 2019, 15:02

Bezva tip Přemku. Díky

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim