reklama

Apple vyhrál soud týkající se chyby ve službě FaceTime

Apple vyhrál soud týkající se chyby ve službě FaceTime
2019-05-15T09:39:23+02:00
• 15. 5. 2019
1

V lednu letošního roku došlo k velké chybě ve službě FaceTime, která umožnila osobě vynutit si připojení k síti FaceTime s jinou osobou, což umožnilo přístup ke zvukům uživatele a v některých případech i videu. To vše i bez toho, aniž by byl příchozí hovor přijat. 

Chyba služby FaceTime se dostala až k soudu

Celá chyba měla nakonec takový dopad, že se Apple musel zúčastnit soudního procesu. Dle žalující strany se díky této chybě dostalo zranitelnosti, která dovoluje neznámé osobě poslouchat cizí rozhovory.

O žalobu se postaral právník Larry Williams II, který se o vyvolání soudního procesu snažil hned den poté, co byla chyba veřejnosti zveřejněna. Nyní se Apple dočkal finálního rozhodnutí soudu. Celý případ byl zamítnut, přičemž soud vyhověl společnosti s logem nakousnutého jablka. 

Soud totiž nepovažoval Williamsův argument, že zranitelnost služby FaceTime byla „nepřiměřeně nebezpečná“, za tak silný, aby Apple proces prohrál. Žalobce ve výsledku prohrál soudní proces na základě faktů, kterých neměl dostatek. Dalo by se tedy jednoduše prohlásit, že se jednalo o žalobu založenou na domněnce. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

16. 5. 2019, 0:46

🤣🤣🤣 Amerika co víc si přát než stupidní soudce. Jo Apple dobře zaplatil jako vždy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim