reklama

Facebook Messenger chystá vylepšení Stories (Příběhů)

Facebook Messenger chystá vylepšení Stories (Příběhů)
2019-05-15T10:56:05+01:00
• 15. 5. 2019

Instagram vlastněný společností Facebook hodně tlačí na funkce kolem Stories (Příběhů), tedy dočasných příspěvků, do kterých brzy zavítají například i texty písniček. Kromě toho se ale Facebook snaží nabídnout lepší uživatelskou zkušenost u podobné funkce, která se nachází na komunikační platformě Messenger. Nyní dochází k testování několika novinek, které by mohly zjednodušit používání a rozšířit možnosti.

Messenger a Stories

Nové informace opět přináší Jane Manchun Wong, která se soustřeďuje mimo jiné na zkoumání zdrojových kódů, díky čemuž informuje o nadcházejících novinkách. Tentokrát jsme se dočkali například informace, že právě úvodní obrazovka při spuštění funkce Stories by již nemusela ihned spustit foťák. Testuje se totiž rozdílné prostředí, kde jsou k dispozici hlavní dvě volby (foťák a text) a také galerie pořízených snímků. Mohlo by tedy dojít ke zrychlení této části, když aplikace nebude muset spouštět foťák.

Další funkce se týká oblíbených kontaktů, kterým můžete nasdílet konkrétní příběh. V podstatě se jedná o podobnou funkci, jakou najdeme u Instagramu – ta se jmenuje blízcí přátelé. V případě Messengeru by se mělo jednat o Oblíbené kontakty.

Poslední chystaná novinka, o které jsme se dozvěděli, se týká nových nálepek, nebo spíše rozšíření pro samotné Stories. Nově budete moci někoho přímo zmínit v Příběhu, stejně jako u Instagramu. Také jsme se dočkali možnosti vložení odkazu, přičemž je k dispozici i náhled.

Opět není známo, kdy a jestli se novinky dostanou mezi běžné uživatele. Jakmile se tak stane, budeme vás informovat.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim