reklama

Trh s chytrými asistenty je vyrovnaný, Google a Apple se dělí o první místo

Trh s chytrými asistenty je vyrovnaný, Google a Apple se dělí o první místo
2019-04-30T14:20:37+01:00
• 30. 4. 2019

Pod pojmem chytrý asistent se většinou myslí software, který napomáhá uživateli dokončovat jednodušeji jednotlivé úkony. Zpravidla se nabízí hlasová odezva stejně jako hlasové ovládání, ale v poslední době se ukazují i taková zařízení, kde je vše doplněno o obrazový výstup. Tento trh byl v podstatě odstartován společností Apple, ale ta v současnosti není jedničkou.

Vyrovnaný souboj

Microsoft si nechal vytvořit analýzu trhu s chytrými asistenty, přičemž průzkum byl tvořen v USA. I přes to se jedná o zajímavé výsledky, byť se nedají zcela aplikovat z globálního pohledu. Dá se konstatovat, že je souboj vyrovnaný. Ani jeden asistent nemá dominanci a nejsou mezi nimi propastné rozdíly. Průzkumu se účastnilo 7000 respondentů. Přibližně 72 % z nich používá chytrého asistenta.

Hlavní doménou jsou nejrůznější příkazy na spuštění hudby, rozsvícení světla a podobně. Zde je využití 52 %. Asi třetina využívá jakékoliv chytré zařízení s hlasovým ovládáním, kam se nepočítají chytré reproduktory. Co se jich týče, tak zastoupení využití je o 1 % menší, tedy 35 %. Dokonce 31 % respondentů používá hlasové povely v autech.

Co se týče zastoupení, tak zde máme vyrovnaný souboj mezi společnostmi Apple a Google. Obě firmy mají 36 %. Třetí místo patří Amazonu s asistentkou Alexa a na posledním místě je Microsoft Cortana s 19 %. Samsung se se svým řešením Bixby umístil do jednoho procenta mezi další podobné pokusy.

Zajímavé na celé situaci je, že ačkoliv Siri je nejstarší (představeno v roce 2011), tak Google dokázal tři roky po uvedení dotáhnout Apple. Alexa a Cortana existují od roku 2014, přičemž mají co dohánět.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat