reklama

Spotify má 100 mil. předplatitelů a je ve ztrátě

Spotify má 100 mil. předplatitelů a je ve ztrátě
2019-04-30T13:17:39+01:00
• 30. 4. 2019

Švédské hudební streamovací službě Spotify se i přes velmi silný konkurenční Apple Music daří. Společnost totiž oznámila, že k dnešnímu dni má více než 100 mil. předplatitelů svých služeb, přičemž 117 mil. uživatelů používá službu zdarma.

Spotify vyhlíží další nepříznivé období

Velký vliv na počtu předplatitelů má nedávný krok ze strany Spotify, neboť se její služby rozšířily také na indický trh. Jen v prvním týdnu zaznamenala společnost milion nových předplatitelů, toto číslo se pak v následujících čtyřech týdnech více než zdvojnásobilo. 

I přesto ale, že se firmě velmi daří v růstu počtu uživatelů, bohužel nedokáže tato čísla proměnit ve svůj prospěch, respektive zisk. V tomto čtvrtletí totiž ztrácí neuvěřitelných 142 mil. eur, což je přibližně 3,5 mld. korun. Nejedná se o vůbec dobrá čísla, hlavně pro investory a budoucnost firmy.

Ovšem i tak můžeme být optimističtí, neboť se jedná o menší ztrátu než ta, kterou Spotify utrpělo ve stejném období loňského roku – v té době ztratilo 169 mil. eur. Velký vliv na finanční situaci mají hlavně bonusy, které společnost vyplácí svým zaměstnancům. 

Samotné Spotify neočekává, že by během dalších tří měsíců byla v ohromném plusu. Na druhou stranu si může pomoci novým trhem, viz Indie. 

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim