reklama

Google Kalkulačka dostává tmavý vzhled

Google Kalkulačka dostává tmavý vzhled
2019-04-29T20:53:23+02:00
• 30. 4. 2019
1

Google se chystá na představení Androidu Q, přičemž očekáváme velké ohlášení dostupnosti kompletního tmavého režimu. S tím ale souvisí i tmavý mód ostatních aplikací. Google si musí pospíšit do podzimu tohoto roku, kdy vyjde stabilní verze Androidu Q. Už jsme se dočkali této novinky u mnoha aplikací, ale vývojáři v Googlu nezapomínají ani na ty menší. Nyní jsme se dočkali u aplikace Kalkulačka.

Google Knihy – přípravy na tmavý vzhled započaty

Google Kalkulačka

V tuto chvíli začíná být dostupná verze 7.6 aplikace Kalkulačka od Googlu, která přináší konečně tmavý vzhled. Do této chvíle byla aplikace ve světlém designu. Do menu pod třemi tečkami byla přidána možnost změna vzhledu. Uživateli se konkrétně nabízí tři možnosti. Samozřejmě je zde světlý, tmavý a pak automatický, který je závislý od zapnutí úsporného režimu. Jakmile mobil začne šetřit energii, tak při tomto nastavení se aplikace přepne do tmavého, díky čemuž se ušetří energie. Samozřejmě je úspora větší, pokud je takto nastaveno více aplikací.

Nejedná se ale o jedinou designovou novinku. Do této chvíle byla historie výpočtů dostupná jen skrze menu. Ale nově stačí gestem táhnout z vrchu dolů těsně nad čísly a zobrazí se historie. Pokud ještě nevidíte dostupnost nové verze v Obchodě Play, můžete si stáhnout instalační APK balíček (instalujete na vlastní riziko).

logo-app Kalkulačka Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Bilčak

30. 4. 2019, 13:51

Tak to gesto na historii funguje už hodně dlouho.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim