reklama

Facebook „omylem“ zveřejnil stovky milionů uživatelských záznamů

Facebook „omylem“ zveřejnil stovky milionů uživatelských záznamů
2019-04-05T07:55:30+02:00
• 5. 4. 2019
1

Vývojáři mobilních Facebook aplikací nechali na veřejně dostupných cloudových serverech stovky milionů uživatelských záznamů.

Facebook má jeden problém za druhým

Dle dostupných informací bylo na veřejných serverech dostupných 146 GB dat. Kdokoliv tak mohl získat přístup k informacím, jako je aktivita uživatelů Facebooku, názvy účtů a ID. V tomto případě šlo o více než 540 mil. záznamů. 

Podobná sada dat byla také nalezena u aplikace At the Pool. V tomto případě ale odhalovala spíše hesla, zhruba 22 000 hesel. V současné chvíli není jasné, jak dlouho byla tato data dostupná či zda je někdo ze serverů stáhl. Veškeré záznamy byly objeveny na cloudových serverech Amazonu. Naštěstí byly dokumenty odstraněny. 

„Zásady společnosti Facebook zakazují ukládat informace z naší sociální sítě do veřejné databáze. Jakmile jsme byli na tuto problematiku upozorněni, okamžitě jsme začali spolupracovat s Amazonem, abychom vše odstranili. Jsme taktéž odhodláni spolupracovat s vývojáři na naší platformě pro zlepšení ochrany osobních údajů.“

Není to ale poprvé, co má Facebook problém s daty o uživatelích. Nedávno musel řešit velký problém spojený s Cambridge Analytica, která získávala od největší sociální sítě světa data o uživatelích. V tomto případě se však zdá, že data byla skutečně zveřejněna pouze omylem. I přesto se vybízí několik otázek – získal někdo k záznamům přístup, kdo chybu způsobil, a podobně.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Karel Mička

5. 4. 2019, 10:22

Celý Facebook je na hovno

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat