reklama

Facebook neoprávněně získal 1,5 milionu kontaktů

Facebook neoprávněně získal 1,5 milionu kontaktů
2019-04-18T11:40:10+01:00
• 18. 4. 2019

Facebook má skutečně špatné období, jelikož se zase objevila kauza spojená s osobními informacemi. Tentokrát měla společnost Facebook neoprávněně získat 1,5 milionu kontaktů a to prostřednictvím registrace nových uživatelů.

Facebook si jednoduše řekl o heslo k e-mailu

Od května roku 2016 v rámci registračního procesu nových uživatelů se Facebook jednoduše dotazoval na heslo k e-mailu, který byl spojen s registrací nového účtu na této sociální síti. Pakliže uživatel zadal heslo, tak bez jakékoliv výzvy nebo potvrzení služba jednoduše začala importovat kontakty z e-mailové schránky.

Hlavním důvodem bylo vytvoření základních vazeb a vytvoření seznamu kontaktů, s kterými by mohl uživatel navázat přátelství. Kromě toho Facebook dodal, že takto jednal také s cílem vylepšení reklam. Sice můžeme akceptovat takové vysvětlení, ale Facebook konkrétní uživatele nijak neinformoval, co chce udělat, případně ani nezobrazil jednoduché dialogové okno s potvrzením této činnosti. Samotný problém neinformování byl spojen s chybějící části zdrojového kódu.

Facebook uvedl, že tuto funkci již odstranil před měsícem a již se nedotazuje na heslo k e-mailovému účtu. Navíc takto neoprávněně získané kontakty byly odstraněny, aspoň dle slov společnosti Facebook.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim