reklama

Amazon plánuje vlastní „AirPods“, chce konkurovat Applu

Amazon plánuje vlastní „AirPods“, chce konkurovat Applu
2019-04-07T09:59:30+01:00
• 7. 4. 2019

Apple svá první bezdrátová sluchátka AirPods představil zhruba před třemi lety, tedy v září roku 2016. Svým způsobem by se dalo říci, že Apple udělal na širokou veřejnost dobrý dojem. Sluchátka nabízela velmi dobrý design a skvěle padla do ucha. 

Navíc se nyní ukázalo, že šlo o dobrý tah ze strany americké společnosti. Dokázala totiž svými sluchátky pokrýt 60 % trhu. AirPods jsou tak jednoznačně nejrozšířenější bezdrátová sluchátka na trhu. Apple by se měl mít ale na pozoru, neboť mu jeho slávu chce vzít Amazon. 

Amazon plánuje konkurovat AirPods

Právě ten údajně pracuje na vlastním řešení, které se má v určitých bodech podobat AirPods – dokonce také z hlediska tvaru. Velkým rozdílem by však měly být barvy. Amazon by totiž měl nabízet svá sluchátka jak v šedé, tak i černé variantě. 

Samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na chytrou hlasovou asistentku Alexu. Kromě toho bezdrátová sluchátka v podání Amazonu budou podporovat tzv. poklepávací gesta. Prostřednictvím těchto gest budete například moci přeskakovat skladby či regulovat hlasitost. Skvělou informací je, že by sluchátka měla podporovat nejen nejrozšířenější operační systém Android, ale také konkurenční iOS. 

Amazon chce tlačit důraz především na kvalitu zvuku. V současné chvíli není zřejmé, kdy a zda vůbec budou sluchátka k dispozici. Pokud by ale Amazon chtěl konkurovat Applu, bude muset nasadit zásadně nižší cenu.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim