reklama

OnePlus 7 na prvních renderech, nabídne výsuvnou přední kameru aktualizováno

OnePlus 7 na prvních renderech, nabídne výsuvnou přední kameru [aktualizováno]
2019-03-03T12:40:39+01:00
• 3. 3. 2019
2

Aktualizováno 3. 3.

Zatím se spekuluje o nadcházejícím top modelu od společnosti OnePlus. Respektive se dočkáme dvou smartphonů, přičemž budou více méně stejné, jen jeden bude disponovat 5G konektivitou. V lednu se objevily údajné snímky chystané novinky a nyní se nám nabízí rendery založené na uniklých informacích.

Za únikem stojí , který má na svém kontě podobných zveřejnění hodně a většinou není daleko od pravdy. Díky renderům se dozvídáme, že OnePlus 7 bude disponovat výsuvnou přední kamerou. V tomto případě se bude zřejmě jednat o elektronický výsuvný mechanismus. OnePlus díky tomu bude moci využít maximálně přední stranu pro displej. Otázkou je, jak na tom bude spodní brada pod displejem. Rendery sice ukazují, že bude minimální, ale realita může být jiná.

Co se týče specifikací, tak by se nemělo odehrát nic dramatického. Opět bude použit nejvýkonnější procesor od Qualcommu, k dispozici bude minimálně 6 GB operační paměti a kapacita baterie by mohla být 4150 mAh.

Aktualizováno 13. 1.

Již jsme zde měli jeden únik naznačující nový design pro nadcházející top model od společnosti OnePlus. V tuto chvílí jsou ve vývoji v podstatě dva top modely. Jeden nabídne vyšší specifikace a adekvátní cenu. Druhý bude disponovat 5G konektivitou, což si vyžádá vyšší cenu. Zatím nevíme, jestli budou oba mobily designově identické, ale je možné, že každý přijde s s odlišnou konstrukcí. Nyní zde máme další únik naznačující výraznou změnu.

Na fotografii výše je vpravo OnePlus 6T a vlevo se má nacházet prototyp neznámého zařízení od OnePlus. Dle dostupných informací má nabízet výsuvný mechanismus ve stylu Xiaomi Mi Mix 3 na základě této fotografie vytvořil rendery, jak by novinka mohla vypadat.

Nyní si musíme počkat, který design bude použit a případně jestli se některé informace potvrdí. V tuto chvíli můžeme říci, že OnePlus experimentuje, což je rozhodně dobře.

Aktualizováno 8. 1.

Zanedlouho společnost OnePlus představí další generaci svých top modelů. Tentokrát se dočkáme dvou verzí, kde ta vybavenější nabídne podporu 5G sítí. Na druhou stranu se zřejmě bude jednat o nejdražší telefon tohoto výrobce. Obě verze by měly i tak přijít s podobnou konfigurací. Zatím tedy předpokládáme Snapdragon 855 a operační paměti ve velikostech 6, 8 a 10 GB. Nyní se ale objevuje spekulace, že by novinky mohly přijít rovnou s úložištěm UFS 3.0.

V podstatě se můžeme těšit ještě na rychlejší práci s daty, zejména pak při stahování a instalování. Už i u předchozích modelů OnePlus dokázalo, že umí vyladit zařízení k maximálnímu využití potenciálu hardwaru. Zřejmě se i letos dočkáme dalšího skoku a OnePlus modely budou patřit mezi nejrychlejší na trhu.

Aktualizováno 19. 12.

Dnes je těžké odhadnout, co je skutečný únik a co je povolené zveřejnění samotnou společností. Dnes se na internet dostala fotografie z jednání vedení společnosti OnePlus, na které má být zachycen chystaný model OnePlus s podporou 5G technologie. Jak se ukazuje, možná se můžeme připravit i na nový design zadní strany. Skoro by se dalo říci, že se OnePlus inspirovalo u dřívější Lumie od Nokie nebo od současných modelů Moto od Motoroly.

Nejde ze pouze o render na televizi, ale i o prototypy. Jeden leží na stole a jeden drží sám zakladatel a ředitel společnosti OnePlus. Nelze odhadnout, jestli se jedná o finální podobu nebo jen jeden z mnoha návrhů. Možná si OnePlus testuje, co by fanoušci řekli na takovou změnu zadní strany, kde je sestava foťáků v kruhovém výstupu.

Aktualizováno 6. 12.

V rámci konference společnosti Qualcomm věnované 5G sítím a novému procesoru Snapdragon 855 jsme se dočkali zajímavých informací od OnePlus. Přímo CEO společnosti Pete Lau potvrdil, že se chystá top model s podporou 5G technologie, což znamená, že novinka bude mít v sobě nový procesor.

Zároveň v rozhovoru pro The Verge uvedl, že v tuto chvíli nehledí na cenu a je docela možné, že OnePlus 5G bude stát o 200 až 300 dolarů více než běžný model s podporou 4G (LTE). Cena by se tak mohla pohybovat kolem 21 000 Kč. Nový top model by měl být zároveň prvním zařízením v Evropě, který bude podporovat novou generaci mobilních sítí.

Vyšší cena zde nebude jen kvůli novému procesoru, ale také kvůli konstrukci a dalším součástkám. Už jen samotné integrování nových antén a modemů je poměrně náročný úkol. Nejen OnePlus bude muset změnit konstrukci zařízení a najít způsob integrace.

Fanoušci této značky se ale nemusí obávat, že by se na trh nedostal cenově dostupnější model. Kromě 5G mobilu bude k dispozici i OnePlus 7, zřejmě taktéž se Snapdragonem 855, ale nebude obsahovat podporu 5G. Cena by v tomto případě měla být zachována v porovnání s OnePlus 6T.

Původní článek 14. 11.

Společnost OnePlus vám nemusíme nijak představovat. Své dobré jméno si na trhu vytvořila hlavně svými skvělými telefony, které nabízela a stále nabízí za velmi nízký peníz (v poměru cena a výkon). 

Ovšem ale i OnePlus musí mít jasný cíl, kterého chce dosáhnout. Nyní by měla firma dosáhnout na jeden ze svých hlavních cílů pro příští rok. Na své tiskové konferenci totiž OnePlus uvedlo, že v roce 2019 představí první zařízení kompatibilní s 5G sítěmi. Ve svém prohlášení však výrobce tvrdí, že telefon nebude nástupcem modelu OnePlus 6T. 

OnePlus chystá 5G telefon

Hlavním důvodem by údajně měla být vyšší cena. Implementace 5G podpory není v současné době levnou záležitostí, což se samozřejmě někde projevit musí. Společnost tedy své první zařízení s podporou 5G sítí uvolní vedle současných modelů, přičemž nabídne vyšší cenu a další funkce navíc. 

S největší pravděpodobností dojde k použití nového názvu, což není neobvyklé. Již v minulosti jsme se například dočkali OnePlus X. Nyní je ale otázka, jak se bude novinka jmenovat. Název OnePlus 5G asi nebude použit, jelikož by to bylo matoucí. Je tak možné, že se dočkáme zcela nového označení.

Příští rok tedy můžeme očekávat OnePlus 7 a OnePlus 7T, přičemž bude uvolněna speciální edice s vyšší cenou a novým názvem. Zajisté se nějaké informace dozvíme v předstihu od OnePlus.

Zdroje: androidandme.com, androidcentral.com, androidpolice.com, phonearena.com, androidpolice.com, pricebaba.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Když není kamera, jak to bude s Face Id?

Přemysl Vaculík

15. 1. 2019, 7:19

Jak se píše v článku, k dispozici u tohoto prototypu je výsuvný mechanismus.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit