reklama

Apple Watch Series 4 – EKG zatím nebude pro Česko aktualizováno

Apple Watch Series 4 – EKG zatím nebude pro Česko [aktualizováno]
2019-03-28T13:14:33+02:00
• 28. 3. 2019
2

Někteří majitelé chytrých hodinek Apple Watch získali přístup ke klíčovým funkcím EKG. K funkcím se dostali po nainstalování nejnovější aktualizace iOS 12.2. V současné chvíli se jedná pouze o majitele z Velké Británie. 

Apple Watch Series 4 s EKG pro evropské země s CE certifikací

Samotnou funkci se uživatelům samozřejmě nepodařilo zprovoznit, neboť watchOS 5.2 není stále k dispozici ke stažení. Je tedy zřejmé, že právě nový systém watchOS 5.2 je pro funkčnost EKG klíčový. Na druhou stranu, funkce byla spatřena v oficiální iOS aplikaci Watch a Health.

A právě v aplikaci Health je k dispozici i zcela nová dokumentace, kde společnost Apple popisuje funkce EKG. Mimo jiné je zde uvedeno, že EKG bude rozšířeno o další evropské země. Pro americké regiony je funkce EKG k dispozici na Apple Watch Series 4 s watchOS 5.1.2 nebo novějším. 

Pro ne-americké regiony bude EKG k dispozici s iOS 12.2 a watchOS 5.2. Zdravotní pomocník by měl dorazit do všech evropských zemí, ve kterých se používají certifikační značky CE. V současné chvíli však není jasné, kdy Apple novou aktualizaci v podobě watchOS 5.2 zveřejní. 

Aktualizováno:

Jak se ukázalo, watchOS 5.2 nepřináší do Česka novou funkci EKG na Apple Watch Series 4. Zřejmě si musíme počkat delší dobu.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Sepp Winkler

29. 3. 2019, 11:27

Nech uvažujem ako chcem, stále nevidím dôvod na regionálnom obmedzení merania EKG… Je v niečom odlišná anatómia človeka z USA a GB od anatómie človeka v iných krajinách? Meria sa EKG v USA a GB inak, ako v ostatných krajinách?

Martin Jeřábek

28. 3. 2019, 13:49

Ne Česko má smůlu: zde seznam:
Rakousko
Belgie
Dánsko
Finsko
Francie
Německo
Řecko
Maďarsko
Irsko
Itálie
Lucembursko
Nizozemsko
Norsko
Portugalsko
Rumunsko
Španělsko
Švédsko
Švýcarsko
Spojené Království

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim