Spotify chystá velkou změnu pro personalizované playlisty

Spotify chystá velkou změnu pro personalizované playlisty
2019-03-28T10:59:52+02:00
• 28. 3. 2019

Hudební streamovací služba Spotify začíná algoritmicky personalizovat některé ze svých playlistů, což významně mění způsob, jakým uživatelé objevují novou hudbu. 

Spotify pracuje na nové funkci

Spotify je známo hlavně tím, že má jedny z nejlepších personalizovaných playlistů na trhu. Playlisty automaticky nabízejí skladby na základě preferencí posluchače. Například velmi populárním playlistem je RapCaviar, který se čím dál tím více rozšiřuje. 

Tyto playlisty ale nemohl uživatel nijak personalizovat. To by se však mělo nyní změnit. Spotify totiž plánuje představit playlisty, které budou i nadále automaticky nabízet hudbu na základě preferencí posluchače, ovšem s tím rozdílem, že si jej uživatel bude moci částečně upravit. 

Hudební streamovací služba prohlásila, že tuto funkci v současné chvíli testuje. Zajímavá jsou také čísla, která Spotify získalo v průběhu testování. Uživatelé údajně tráví u nového playlistu o 80 % času více. Jedná se samozřejmě o velmi pěkné číslo, které doplňuje dalších 66 % – v tomto případě jde o počet navýšení stahování. 

V současné chvíli nevíme, kdy se těchto playlistů dočkají všichni uživatelé. Jakmile se tak ale stane, budeme vás o tom samozřejmě ihned informovat. 

logo-app Spotify Music Zdarma iOS logo-app Spotify - Music and Podcasts Spotify Ltd. Zdarma ANDROID

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat